Ei kannata jäädä katselemaan läpeensä mätiä, henkisesti sairaita ihmisiä työpaikkaan, yleensä heitä on vielä iso porukka tukemassa toisiaan ja jostain syystä he tarvitsevat aina kohteen pahuudelleen. Nuo kiusaajathan ovat arvottomia, koska haluavat tietoisesti tuhota toisen ihmisen elämän. Ei se elämä nyt yhdestä sairaasta työpaikasta ole kiinni,se on ihan varma asia. On jotenkin itsensä aliarvioimista jäädä saman katon alle tuollaisten mätämunien kanssa ja kuvitella, että heidän kanssaan pystyisi kommunikoimaan ja tekemään yhteistyötä avoimesti ja reilulla tavalla.
Uusille urille vaan
6
122
Vastaukset
- Anonyymi
Nämä sairaat, mädät työpaikkakiusaajat seuraavat työpaikasta toiseen ja alasta toiseen. Etsivät jopa neulan heinäsuovasta jos vaihdat työpaikkaa.
- Anonyymi
palapelistähän on kysymys. Jatkat etsimistä, kunnes löydät palapelin johon oma palasi sopii. Ajattele niin päin että eivät olleet mätämunia, vaan kuuluvat sellaiseen palapeliin, johon oma palasi ei sovi.
- Anonyymi
Lopettaa ja alkaa naittimaan vielä kun voi häjähä.....
- Anonyymi
Tekee temput.....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekee temput.....
Nailla mennään
- Anonyymi
Onko alipalkaisuus työpaikkakiusaamista?Kuinka voi työpaikalla olla vuosia alipalkainen?Eikö luottamushenkilöiden tule seurata työpaikalla työntekijöiden
palkkoja? Työnantaja on viime kädessä vastuussa Työehtosopimusten noudattamisesta.Työsujeluviranomaisten tulee huolehtia Työsujeluvaltuutettujen kanssa työpaikkojen ilmapiiristä.Näistä alipalkoista näyttää tulevan oikein riesa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172443
- 441271
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70917Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää136859- 45841
- 59817
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44765Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694