Joko Nuuksio on kuiva?

Marakattí

Onko joku jo tämän kevään nimiin käynyt nuuksiossa Solvallassa kiipeämässä. Missä kunnossa seinä on? Vieläkö tulee vettä ylhäältä?

4

1143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *Nilla

      on kuiva, mutta maasto on vielä märkä.

      • Marakatti

        Pitänee mennä lauantaina paikan päälle katsomaan. Himottaa jo päästä ulos kiipeen :) Kiitoksia tiedoista


    • Wagner

      Nuuksiossa olisi muitakin parmpia kalioseinämiä kiipeiolyyn kuin tuo kalliosta tien tekemisen yhteydessä louhittu nousio.

      Katsokaapa kartasta alue Orajärvestä pohjoiseen ja käykää zekkaamassa. Helpoin vuokrattava (~5€/kk) lienee kuitenkin Pks-alueella Oittaan lakkautettavan mikroautoraden viereinen, n. 55-mertrinen kallio, joka tuli kiipeilyksi huvin vuoksi joskus 60-70-luvuilla varmistuksitta.

      RÖH~

      • Jukkis

        Olen jo ollut hiukka huolissani, kun ei miähestä oo kuulunut RÖHkäystäkään! Hyvää kevättä, ja pidä ne silppuavat partiolaiset kurissa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10253
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2191
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2048
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      981
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      973
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe