Siis monesti mietin mikä naisten on. Jatkuvasti ihan asiallisesti otan yhteyttä naiseen. En ota hetkeen yhteyttä nainen ei ota ollenkaa. eikö niitä koskaa kiinnosta?mites muilla miehillä.
Muut miehet huomannu samaa?
Anonyymi
128<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 128
Vanhimmat
Naiset vastaavat miehille, jotka kiinnostavat heitä.
Nettideiteillä ymv on miehiä huomattavasti enemmän kuin naisia.
Jos kukaan ei vastaile sulle, se kertoo että et ole naisten mielestä kiinnostava.
No en ilmeisesti. Monesti miettinyt mikä on. Osa saattaa vastata jos nätisti kirjottaa jonku lauseen. Mutta jotenki se jää siihen.. se ei lähde siitä eteenpäin
Itse kyllä oon valmis jatkaan ja tutustuun.. mutta ei niinku ollenkaa. Joo ja sanotaanko ruma mies en ole. Jos siitä kiinni
Se kertoo siitä että sinä et ole riittävän kiinnostava tyyppi.
Ei tarvitse sun nyt enempää asiaa miettiä.
sillon jos ei kuulu toisesta mitään
eikä oo halukas pitään yhteyttä
niin sillon ei kiinnosta
oli mies tai nainen
No kyllä monesti ihmettelen kuinka nirsoja naiset ovat. Rikas urheilija kelpaa vai komea sikspak salikimppu.. jos vaativuus tätä luokkaa niin siinähän etsikööt
Sinä olet jo vuosikausia ihmetellyt samaa asiaa, vaikka näillä palstoilla on sulle satoja kertoja sanottu syyt.
Se että SINÄ et kelpaa, ei tarkoita että naiset olisivat nirsoja.
Se tarkoittaa että SINÄ et ole naisten mielestä mielenkiintoinen.
Kuinka monta vuotta tätä vielä pitää sulle jankuttaa?
Puupäähän ei uppoa vaikka pajavasaralla takoisi. Anna olla. Ei se tajua.
Vittu uli uli paska... jaksa tällästä.
Mikäs itseoppinut Dr Phill täällä kirjoitaa?
Parempi vaan että teet analyysit omasta kiinnostavuudestasi. Tuskin sullakaan mitään kumppani on kun roikut näissä treffifoorumeilla.
Totuus lienee se että kaunis, hyvä ja mukava nainen löytää miehen muualta kuin deittipalstoilta.
Pohjasakka jää deittipalveluihin ja sieltä normaalin miehen ei kannata tosissaan hakea mitään.
Tätä touhua ei siis kannata ottaa liian vakavasti.
Kun toinen vuosikausia kyselee "miksi en kelpaa, enkö ole naisten mielestä kiinnostava" niin on vain kohteliasta vastata tälle syyt miksi hän ei kelpaa.
Oletko itse mielestäsi kiinnostava?
Aloittaja haluaa puhua vain itsestään, muilla ei ole väliä.
Miehet on niin rumia naisten mielestä ettei naiset ota yhteyttä. Niin se vaan on, naiset haluaa komempia miehiä top 10 miehii, julkkiksia ja varakkaita eikä mitään tavis duunareita vaikka nainen itse olisi tavis duunari. Ihan huono tasoisetkin naiset on todella nirsoja.
Tyytykää siis kohtaloonne. Ei auta ruikutus eikä raivo, nainen valitsee kenet valitsee ja loput jää.
Miehen järkeen ei mene että nainen ei miestä tarvitse mihinkään jos mieleistä ei löydy. Kaiken saa järjestettyä muulla tavoin, jopa lapsen hankinnan. Nainen ei ole kuten mies joka ei pärjää yksin. Kumpi tässä on se heikompi astia?
Niin+se+vaan+on+että+Suomen+aikuisesta+heterosta+miesväestöstä+on+sitten+top10+miehiä+99%.+Koskapa+lähes+jokaikinen+aikuinen+suomalainen+mies+jossain+kohtaa+elämäänsä+on+naisen+kanssa+läheisissä+kanssakäymisissä.+
Toki+se+varmasti+harmittaa+jos+omasta+tahdosta+riippumatta+jää+siihen+yhteen+prosenttiin,+joka+ei+pääse+naisen+iholle,+mutta+se+on+niin+häviävän+pieni+määrä+miehiä+ettei+niistä+tarvitse+piitata.
Itsekki sain ennen naista. Nykyään ei saa ollenkaan naista. Ei pääse edes koskemaan...
Pääsisi koskemaan naista aah...
Naiset näköjään pärjää yksin.. perkele
Lihavakin nainen on nirso.
Ei+pidä+yhtä+tutkimuksen+kanssa.+Ihan+muistinvaraisesti,+että+miehiä,+joille+ei+ole+tullut+yhtään+yhdyntää+naisen+kanssa,+on+noin+10+%.+Naisia,+jotka+ovat+jääneet+ilman+yhtään+yhdyntää+miehen+kanssa,+on+paljon+vähemmän.
Miesten+jakauma+on+siis+jyrkkä+ja+keskipoikkeama+suuri,+naisten+jakauma+loivempi+ja+keskipoikkeama+vähäisempi.
Muistisi pettää ja pahasti. Kannattaa kerrata tiedot ja sitten yrittää uudestaan.
En tiedä miksi ei saa naista
No siis toiv joskus se oikea kolahtaa...
Omassa tuttavapiirissä yksikään mies ei ole sinkku. Kaikki ovat parisuhteessa ja monet perheellisiä. Kukaan noista miehistä ei ole löytänyt naistaan näistä netissä olevista deittipalveluista.
Tästä voit varmaan jotain päätellä ja ymmärtää.
No mulla oli ennen paljokin nais sutinaa.. nykyää ei mitää vaikka pyörin deittipaikoissa... ei naisia vain oikein kiinnosta.
Se on turha yrittää jatkuvasti jos lopputulos on samaa nainen kerran vastaa. Ja ei ole aikomustakaan ottaa yhteyttä. Ei ole tippaakaan kiinnostunut
Juu ymmärrän. Mäki löysin baarista naiseni. Mutta hän olisi halunnut että on töissä ja rahaa...
Se kertoo vain siitä, että sinä et ole naisten mielestä kiinnostava tyyppi. Tee tarvittavat muutokset itseesi, mikään muu ei sinua auta.
Vaikka yritän ei ne naiset musta kiinnostu.
Jutuistasi päätellen yrität liikaa.
En tiedä. Mistään ei tule mitään näköjään.
Niin kai sitte.
Tuntuu vaikka mitä teen ja käyttäydyn hyvin en saa naista.. no ei voi mitää. Onneks menee ihan hyvin nyt...
Ajattelitko ihan oikeasti että rahalla ja työpaikalla ei olisi mitään merkitystä naiselle.
Elät fantasiassa silloin. Tai sitten löytää nainen joka on myös ilman työpaikkaa ja jota ei kiinnosta raha. Sitten teillä on toisenne voitte ottaa kisan siitä kumpi on ilman työtä kauemmin ja kummmalla on väjhemmän rahaa. Käytte keräämässä pulloja ostatte sinistä lenkkiä syötte ne löytämässänne teltassa ja juotte tuulilasinpesunestettä teboililta.
Ehkä onni löytyy ehkä ei ainakin olette eläneet siinä fantasiassa johon uskotte.
Pitäs olla hieno auto ja sopivasti rahaa ja hienot vaatteet, sit naisia kiinnostais...
Ei pahemmi pysty hommaamaa hienoa autoa ku ei ole rahaa ja kunnon tuloja. Hyvä että on edes auto:)
Kai se sit vain oltava yksin.. toiset saa naisen joskus vain ehkä.
"Pitäs olla hieno auto ja sopivasti rahaa ja hienot vaatteet, sit naisia kiinnostais."
Ihan suoraan sanoen; kun ihminen on tyhmä ja yksinkertainen ei ole todellakaan ihme että normaalilla järjellä varustettu nainen ei kiinnostu.
Kuinka moni aikuinen nainen haluaa alkaa vara-äidiksi aikuiselle pikkupojalle?
"Katso kunika hieno auto mulla on, nyt varmaan haluat leikkiä mun kanssa" Voi luoja voiko aikuinen tosissaan olla noin tyhmä?
No voi. Onhan se täällä jo moneen kertaan todistettu.
No ihan sama mitä muut ajattelee. Tiedäks ei vittuakaa kiinnosta.
Miksi et siirtyisi kirjottamaan vaikka blogia ajatuksistasi?
Jos sinua kerran kiinnostaa vain kertoa omia juttujasi eikä keskustella. Kas kun keskustelupalstoilla on tapana keskustella. Blogissa voisit pitää yksinpuhelua eikä tarvitsisi lukea muiden kommentteja.
En halua kirjotella. Mua vain ärsyttää tää yksin olo sinkkuus... en tiedä mimmondn pitäs olla sit..
Vai et halua kirjoitella? Kuitenkin käytät päivittäin paljon aikaa tänne palstoille kirjoitteluun, mutta suutut jos juttujasi kommentoidaan. Tuohon paras ratkaisu olisi oma blogi.
Katsokaa ensitreffit alttari ohjelmaa. Tavis naiset antaa pakkeja niille tavis miehille. Ei riitä että mies on mukava ja asiallinen. Pitää olla komea ja kaikkea.
En ymmärrä oikein naisia. Oon iha tavis komeeksi sanottu, mutta en saa tinderis oikein osumia. Naiset varmaa ettii vain rikasta playerii.
Ei kai sieltä nyt kovin monta osumaa tarttekkaan saada. Valitsee nyt vaan niistä osumistaan yhden, eikä kranttuile yhtään. Tinderin joillekin aikaansaama runsaudenpula jumittaa heidän päätöksentekosysteeminsä, ja myös tehty valinta aiheuttaa jälkikäteisjossitteluja.
Näiden tinderistä valittajien ongelma on se, että heitä harmittaa kun naiset saavat enemmän matcheja kuin miehet.
Miehiä on tinderissä yli kolminkertainen määrä naisiin nähden.
Tutkitusti miehet antavat naisille herkemmin "tykkäyksiä" kuin naiset miehille.
Naiset taas kiinnittävät keskimäärin enemmän huomiota profiilitekstiin kuin miehet.
Ei siellä oikeasti tarvitse saada kuin yksi match, kun se on tarkkaan harkittu ja keskustelu soljuu mukavasti.
Joo muttakun ei naiset keskustele.. poistaa heti.
Jos tuo kuvio sulla toistuu aina, on syytä pohtia omia toimintatapojasi.
Naiset ovat keskenään kaikki erilaisia, mutta jos jokainen matchisi tekee samoin, on ainoa yhdistävä tekijä sun käytös.
No ilmeisesti ei vain onnistu naisten kanssa.
Tuntuu et monet on niin pinnallisen näkösiäki. Ne haluaa vain rikkaan komeen miehen..
Tuntuu että taviksena ei saa mitää naista.. kai sit joskus...
Kai sitten se joskus onnistuu...
No helvetti oikeesti. Kai pitää ettii joku sika ruma läski.!!!
...ja juuri tuon takia kaikki naiset osaa väistää sua.
Kerrohan minkä takia??
Siis mitä pahaa nyt sanoin??
Sitten väistää. Kai mä oon vain yksin...jatkos haluan vaa mennä parempaan suuntaan
"No helvetti oikeesti. Kai pitää ettii joku sika ruma läski.!!!"
Noin sanoit, ja siksi naiset osaa väistää sut kun sun aggressiot näkyy jo kauas, tommoset heitot on punaisia lippuja että "tämä kaveri ei ole tasapainoinen".
Jaha kiitos paljon.
Kaikki muut saa naisia kyllä. Eikä ne miehet ees kovin komeita ole. Mäkää en ole ruma ja sillee... mut kauniita naisia vaa näkee eivät kato ees päälle ku ei kiinnosta.. kai mä vain saan jonku todella ruman ja läskin vaikka itse en läski ole!!!
Mitähän se kertoo niistä muista miehistä, jos saavat naisia vaikka eivät ole "ees kovin komeita"?
Se kertoo siitä, että mukavat ihmiset pariutuvat halutessaan.
Mitähän se kertoo siitä että sinä et pariudu?
No en ymmärrä.
Kyllä nyt nainen nyt pitäs saada. En oo mikää juoppo ja nyt menee ihan hyvin.. mut naiset korkeintaa vastaa.. mut siihen se jää ja semmosta se on.. kai kohta maksan sen huoran
Nii kaipaa läheisyyttä kosketusta. Oon laskenu rimaaki silti ei mitää vaikutusta.. oon ihan oma itteni.. yritän tutustua naisiin. Kai maine jo menny en tajua.
No onneksi mulla menee nyt paljo paremmin ku kesällä silti.
Missään ei ole kenellekään luvattu että naisia saa.
Se on ihan itsestä kiinni saako vai ei.
Sun kohdalla on selvät syytkin että miksi et saa.
No mutta muuten menee paremmin onneksi...
Rahaaki on ja voisin viedä naisen ravintolaa treffeille...
Mut ei niinku mitään. Ihmiset vaan jauhaa et mä oon todella yksinkertainen ja tyhmä. Mitä sitte saatana.. sitte oon.. en välitä muista..
Ainoa joka sua täällä nimittelee yksinkertaiseksi ja tyhmäksi, olet Allu sinä itse.
Selvä.
Lukekaapa Colleen McCullough'n (joka on koulutukseltaan neurologi) ihana romaani Tim. Siitä selviää, kuinka heikkolahjaisen miehen ja normaaliälyisen naisen suhde voi parhaimmillaan toimia aivan loistavasti.
Siinäs näitte!!
Katsokaapa Walt Disneyn ihana elokuva Topi ja Tessu. Siitä selviää, kuinka koiran ja ketun suhde voi parhaimmillaan toimia aivan loistavasti.
Romanttinen ja lapsekas fiktio on usein söpöä ja kivaa.
Nainen kehui minua että on kiva profiili. On se kumma juttu ettei sit kiinnosta...
Kai muistit kysyä, että miksi häntä ei kiinnostanut alkaa seurustelemaan sun kanssa heti, jos kerran oli mielestään niin kiva profiili?
En kysynyt kyllä.
Eikös sinun Allu pitänyt poistua foorumilta?
Ulina ja vinkuminen jatkuu nyt tässä osiossa.
Mitä suurimmalla todennäköisyydellä olet näitten vinkumis-vuosien aikana saanut maineesi laajennettua sieltä kapakkaelämästä ja sinkut-palstalta myös sinne nettideitti puolelle. Toisin sanoen ilmiö Allu on laajalle tunnettu.
Kuten sinulle on lukemattomia kertoja sanottu, naiset hakee MIESTÄ ja sinusta ei sitä paikkaa ole täyttämään. Se ei ole naisten vika vaan syytä olisi katsoa ihan sinne omaan peiliin ja nähdä mitä sieltä näkyy.
Selvä. Kyllä minä katson omaan peiliin ja olen ruvennut menemään parempaan suuntaan ja osa naisista alkanut juttelee.. muttakun en hae mitää juttelua halus tavis nätin naisen mun kainaloon
Sitten kun ehdottaa naiselle tapaamista ne ei halua nähdä. On se kumma juttu
Eilenkin kaikilla komeilla miehillä oli naiset.. ja minä toistuvasti jatkuvasti yksin. Se on muuttanut mua kun ennen oli hyvä nainen ja nyt en saa mitää läheisyyttä
Siinä näkee osan naisten tason. Tavis mies kaljuuntunut ei kelpaa.. ihan sama.. en ruper naisten takia ajamaan kaljuksi se varma
Naiswt on tod kuettajia ja puhuu paskaa.....
Kyllä minä silti haluan muuttua... mutta en vain löysä naista
Olisit pitänyt siitä hyvästä naisesta sitten kiinni. Turha itkeä enää sitä kaatunutta maitoa.
Sulla on iso fiksaatio komeisiin miehiin. Ettet vaan itse haluaisi mieluummin komeaa miestä pariksesi.
En halua.
No vituiksi meni. Ei voi mitää ...
"Colleen McCullough'n (joka on koulutukseltaan neurologi) ihana romaani Tim. Siitä selviää, kuinka heikkolahjaisen miehen ja normaaliälyisen naisen suhde voi parhaimmillaan toimia aivan loistavasti.
Siinäs näitte!!" Paino sanalle ROMAANI.
Nyt puhutaan ihan reaalielämästä.
Sitä paitsi heikkolahjaisuutta on montaa tasoa. Osa pärjää hyvinkin sosiaalisesti ja työelämässä sopivissa tehtävissä, osa ei.
Naistenkaa on vaan vaikeeta ei voi mitään. Jatkuva yksin olo syö miehen.
Kehutaan ja sanotaan edelleen. Mut siihen se jää. Sitten en pääse naisen kainaloon tai mitään. No ei voi mitään. Onneks menee ihan hyvin muuten.
Ihme touhua kun ei mikään onnistu.
Asennoidun niin että saan vielä naisen
Kyllä varmasti saan vielä naisen kun muutun parempaan suuntaan.
Jospa tulet sitten kertomaan kun se ihme tapahtuu.
Siihen asti voisit olla hiljaa. Lopultakin!!!!!!!
Asia selvä.
Naista kiinnosta baaris laitoin naiseen vitusti rahaa. Sitku piti lähtee naisen luo jatkoille. Naisen sisko sanoi voitko lähteee.... tollasia ne on ei niitä.kiinnosta koskaan. Paskat
..
Tarjossin juomia ja meni rahaa vitusti.. naisen sisko sanoi voitko mennä kotiin... siis mihä helvettiä... painukoot naiset vittuun
Eli yritit lahjoa naisen mukaasi ostamalla juomia? Yritit siis hyväksikäyttää naista ja tulit itse hyväksikäytetyksi. Kuulostaa karmalta.
Kukaan ei pakottanut sua ostelemaan naisille juomia. Valitsit itse tehdä niin.
En yrittänyt... yritin olla kiva.. mutta näköjään naista ei kiinnostanut se siitä...
"Yritin olla kiva"
Mutta kuitenkin kerrot että koet tulleesi huijatuksi, kun nainen ei illan päätteeksi antanutkaan seksiä sulle, vastineeksi ostamistasi juomista.
Se ei ole "kivaa" vaan hyväksikäytön suunnittelua. Halusit saada naisen päihtyneeksi jotta pääsisit jalkoväliin.
Ja paskat
Mutta se siitä olen yksin ja unohdan vääränlaiset naiset.
Joo ehkä parempi että oon ikuisesti yksin...
Emmä saa koskaa visddiin naista...
Vittu en jaksa
Emmä koskaa kelpaa naisille...
Ne hetken sanoo oot kivan näkönen sit sanoo ei kiinnosta...
No en. Suosittelen omien elintapojesi sekä käytöstapojesi tarkistamista, naiset taistelevat miehestä jonka olemus huokuu varakkuutta ja hyväkuntoisutta. Naisia on enemmän kuin miehiä, ei siis mitään hätää miehillä.
No joo nyt vois taas naiset olla hetken poissa. Nyt riitti tommoset paskat...
Miehet tekee samaa....
"Emmä koskaa kelpaa naisille..."
Kuinkahan monta sataa kertaa olet tuon oivalluksen jo tehnyt, ja aina vain jaksat jauhaa samaa faktaa.
Et kelpaa. Piste.
Ole jo hiljaa viimeinkin!!!
Oon iha hyvä tyyppi.. mut löydän aina vääränlaisia naisia...
Kerrot että olet "ihan hyvännäköinen" ja "ihan hyvä tyyppi". Mitäpäs jos kehittäisit itseäsi ja tulisit sitä myötä oikein hyväksi tyypiksi. Sitten voisi joskus onnistaakin.
No yritän. Mutta naiset aina kusettaa mua.. piti mennä jatkoille ja vaihdettii numeroita... no eipä ole nainen ottanut yhteyttä
Ei se ole "kusettamista" vaan hän totesi ettei halunnutkaan jatkaa iltaa kanssasi - se on valinta, ei huijaus.
Joo mutta onhan tollanen törkeetä mutta hyvä että pääsin eroon tuosta.. elän yksin ja oon yksin
Ei näytä onnistuvan mikään.
Sinä tuputit naiselle ostamiasi juomia. Jos hän olisi kieltäytynyt, olisit pitänyt häntä "törkeänä". Koska hän otti tarjoamasi juomat vastaan mutta ei antanut seksiä, pidät häntä "törkeänä".
Kerrot että maksoin n. 50e naisen juomia.
50e ei riitä edes maksulliselle naiselle vastineeksi seksistä. Jos haluat maksullista seksiä, mene hakemaan sitä ammattilaiselta. Hinta tosin on vähän enemmän kuin 50e.
"Tarjossin juomia ja meni rahaa vitusti.. naisen sisko sanoi voitko mennä kotiin... siis mihä helvettiä... painukoot naiset vittuun"
Voin kuvitella :D :D Ala nyt oppia pahvi!
No ihan vitun sama.
En saa ees tinderissä osumia vaikka en mitenkää kovin ruma ole...
En tiedä en kai oo kiinnostava tyyppi ihmisenä.. vaikka menee paremmin nyt niin en huomaa mitään eroa.. en saa osumia.. minä kiinnostun monesta naisesta,mutta naiset ei musta ja mikään ei onnistu..
Naiset vain osa sanoo oot kiva mutta ikinä ei muuta en saa parisuhdetta ja naista mun kainaloon... ne kusettaa mua jne.. ja aina saan vaan lihavan naisen. Ei ne mua kiinnosta parempi olla sit yksin
Sinua ei kiinnosta lihavat naiset, ketään naista ei kiinnosta sinä. Ne on niitä valintoja.
No sitten ei voi mitään.. olen yksin.
Kukaan ei halua sinua. Sinua kusetetaan ja käytetään hyväksi. Elämäsi on surkeaa ja kurjaa. Okei.
Mutta mitä odotat että tällä palstalla kukaan voisi tehdä sen asian eteen? Mitä haluat ja odotat?
Miksi valitat ja ruikutat loputtomiin täällä? MITÄ konkreettisesti ajattelet sillä saavutttavasi!? Kerro!
Näistä ruikutuksistasi tulee mieleen aikuinen pian nelikymppinen pikkupoika joka ulvoo kun ei saa haluamaansa tikkunekkua. Polkee jalkaa ja heittäytyy lattialle rääkymään. Sellaiset jätetään siihen parkumaan, niinkuin sinut tällä palstalla. Kukaan ei enää jaksa.
Se on tuolla toisilla palstoilla sanonut että ruikuttaa siihen asti kunnes saa naisen. Eli vissiin kuvittelee että ruikuttaminen auttaisi siinä naisen löytämisessä.
Se ei halua juttuihinsa kommentteja. Se ei halua neuvoja tai ohjeita. Se haluaa vaan valittaa valittamasta päästyään.
Se on nelikymppinen mieslapsi.