Millä elät

Anonyymi

Mite paljon tienaat vuodessa?

6

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tienaan just sen verran, että ei jää verotettavaa tuloa.

    • Anonyymi

      Valokuvaamalla ja muilla luontaiseduilla

    • Anonyymi

      Olen viimeset kymmenenvuotta elänyt ihan naisten kustannuksella. Empä ala kehumaan mutta tehkääpä perässä.

    • Anonyymi

      Eikö ne jotku tienaa jopa nopiaa kun kuullu erään miehen jossain Inar - Ivalo tienoilla vuokranneen lentäjän lentokoneella koko yöksi jolla laskeutuvat välillä eri puolille erämaa järviä? Tuhlasi semoiset 90000 markkaa sen ajan markkaa noin kolmen viikon aikana noin olisiko ollut vuosi alku kesällä (valoisat yöt) 1988? Siinä mahdollisesti joku sai kivasti rahaa koska kyseinen henkilö kertoi lentokoneen vuokraaminen lentäjällä maksoi 10000mk, joten minne meni vielä 80000markkaa?

      Olisi kiinnostavaa tietää, kenet hän teki aika varakkaaksi?

      • Anonyymi

        Mihinkä katosi kirjoitus raivokohtauksia saavasta Trumpista? KUKA TUNTEE TÖPSELIKÄRSÄN Eikö täällä sitäkään enää saa kritisoida, vai aiheuttiko se jollekin taas vaihteeksi äkkinäisen raivonpuuskan? Relaa nyt vähän hyvä mies. Vedä rauhallisesti syvään henkeä ja anna punan poistua kasvoilta. ;) Hienot vaalit on tulossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mihinkä katosi kirjoitus raivokohtauksia saavasta Trumpista? KUKA TUNTEE TÖPSELIKÄRSÄN Eikö täällä sitäkään enää saa kritisoida, vai aiheuttiko se jollekin taas vaihteeksi äkkinäisen raivonpuuskan? Relaa nyt vähän hyvä mies. Vedä rauhallisesti syvään henkeä ja anna punan poistua kasvoilta. ;) Hienot vaalit on tulossa.

        Mihinkä katosi kirjoitus raivokohtauksia saavasta Trumpista? KUKA TUNTEE TÖPSELIKÄRSÄN Eikö täällä sitäkään enää saa kritisoida, vai aiheuttiko se jollekin taas vaihteeksi äkkinäisen raivonpuuskan? Relaa nyt vähän hyvä mies. Vedä rauhallisesti syvään henkeä ja anna punan poistua kasvoilta. ;) Hienot vaalit on tulossa.Mihinkä katosi kirjoitus raivokohtauksia saavasta Trumpista? KUKA TUNTEE TÖPSELIKÄRSÄN Eikö täällä sitäkään enää saa kritisoida, vai aiheuttiko se jollekin taas vaihteeksi äkkinäisen raivonpuuskan? Relaa nyt vähän hyvä mies. Vedä rauhallisesti syvään henkeä ja anna punan poistua kasvoilta. ;) Hienot vaalit on tulossa.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      17
      2563
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      92
      2435
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1344
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      121
      1228
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      89
      1211
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      279
      1131
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      15
      967
    8. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      949
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      937
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      54
      840
    Aihe