Mies halusi erota ja sanoi heti haluavansa olla kaveri. Miten se voi olla mahdollista. Itse en pysyisi siihen. Kävisi salaa luonani ja voisin soitella päivisin.
Mies haluaa olla kaveri
6
111
Vastaukset
- Anonyymi
Se sun täytyy itse päättää.
Se on ihan ok olla kavereita ja väleissä. Mutta miksi salata asia, ei siinä oo mitään pahaa. - Anonyymi
Yleensä kun tuota ehdottavat, on ajatuksena päästä silti nauttimaan vielä seksistä sun kanssa, kunnes tulee uusi kuvioihin.
- Anonyymi
Mies haluaa sinusta ilmaisen huor.n. Taidat olla hiukan yksinkertainen ja suostua tuohon, muuten et tulisi noin selvää asiaa kyselemään.
- Anonyymi
Miksi ex-miehesi pitäisi käydä salaa luonasi?
Minä käyn kaikkien kavereitteni, myös ex-vaimon luona täysin avoimesti.
Olimme 9 vuotta yhdessä ja meillä on samaa kaveripiiriä laajemminkin eikä eromme siihen vaikuttanut. Nuorena mentiin yhteen, parisuhde muuttui sisko/veli tasolle vuosien mittaan joten ero oli molemmille oikea valinta.
Kun eroaa sovussa ja täydessä yhteisymmärräyksessä niin ei tarvitse piilotella eikä keksiä typeriä salailujuttuja. Voi aivan avoimesti soittaa ja kysyä miten voit, missä kunnossa isäsi/äitisi on jne. Voi halata kun tavataan ja olla kaveriporukassa normaalisti niin kuin kenen tahansa kaverin kanssa.
Ei meillä ole ollut minkäänlaista seksisuhdetta eron jälkeen, ei edes pienintäkään yritystä eikä aietta siihen suuntaan. Enhän minä, eikä tietääkseni ex-vaimokaan kavereittensa kanssa sekstaa. Kaveruuteen kuuluu aivan muut jutut. - Anonyymi
Kävisi salaa luonasi? En ymmärrä. Miks kaverin pitäis käydä salaa.
- Anonyymi
Koska uusi tyttöystävä ei hyväksy käyntejä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544726
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673892
- 1273872
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450