Kun nyt oon jo 30

Ehkä mun ei oo tarkotettu löytää koskaan ketään vaan mun kohtalo on olla ikisinkku.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oot melko säälittävä jos et oo ikinä ollu parisuhteessa. Hah

Äänestä
  • Oli mulla jotain, mutta aika olematonta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oli mulla jotain, mutta aika olematonta.

    Pahasti joku sulla vialla. Tuolla ikää pitäis olla pitkiä suhteita tai suhde.

    Äänestä

Mitäs pahaa ikisinkussa on? Voit perustaa ikisinkkuneuvonnan ja säätiön ja urheiluseuran ja vaikka mitä!!!
Filosofian ikisinkku iltamia jne.
Tosin siinä on pelko, että menetät sitten sen ikisinkku maineesi, kun joku törppö ihastuu sinuun.

Äänestä
  • Eli voin löytää jonkun vielä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli voin löytää jonkun vielä?

    Itsestäsihän se on vaan kiinni. Toki tuollaisella huonolla asenteella todennäköisyys päätyä suhteeseen on heikompi, kuin jos asenne olisi parempi. Mutta sekin muutos lähtee vaan sieltä omien korvien välistä, muut ei voi siinä jeesata.

    Äänestä

Et ole komea etkä rikas joten et saa koskaan naista. Ikisinkkuna on itse asiassa ihan hyvä olla. maksullista naista voi käydä halaamassa joten tarviit naisen kosketusta.
Seurustelu on vain komeille ja rikkaille ihmisille..

Äänestä

Kyllä se vaan panee ajattelemaan. Seurasin jo syntymästään lähtien erään eritisen miellyttävän siskon elämänkulkua. Jo lapsena hän oli hienostunut, murrosikäisenä ystävällinen ja kaunis prinsessa, joka normaali-ikäisenä alkoi seurustella ja seurusteli pitkään, mutta sitten minulle tuntemattomasta syystä erosivat.

Nyt hän on jo yli 30-vuotias maisteri ja opettaja. On menettänyt toivonsa seurustelun suhteen, vaikka hän olisi todennäköisesti poikkeuksellisen hyvä vaimo laatumiehellle..

Maailmassa monta
On ihmeellistä asiaa,
Se hämmästyttää, kummastuttaa
Pientä kulkijaa. 🌹

Äänestä
  • Kolmekymppinen ihminen ei ole sinun, eläkeikäisen, sisko. Voisi olla lapsenlapsi.

    Äänestä

Oletko aloittaja mies vai nainen?

Äänestä
  • Mies.

    Äänestä

Rumat miehet ei pääse naisen kanssa seurustelemaan ellei ole rikas ja kuuluisa. Kolmekymppisenä pitää olla kokemusta , ei kukaan nainen huoli sinua enää.

Äänestä

Jos tuon ikäinen mies on sinkku eikä ole suhteista kokemusta, niin ei niitä naisia enää löydä. Jyvät erottuu akanoista.

Äänestä

Kun nuorena juo viinaa ja käy yökerhossa ja bileissä löytää kumppanin. Sitten kolmekymppisenä ollaan jo perheellisiä miehiä ja asutaan omakotitalossa.

Raitis mies vielä kolmekymppisenäkin kuvittelee löytävänsä naisen jostain harrastuksista tai lenkkipolulta.

t. viinamies

Äänestä

Minulla on tuttavia ja sukulaisiakin, jotka eivät ole koskaan olleet parisuhteessa. Ei ole mitään ihmeellistä.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ehkä mun ei oo tarkotettu löytää koskaan ketään vaan mun kohtalo on olla ikisinkku.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu