Nainen ei ole tosissaan jos haluaa seksiä ekoilla treffeillä??

Anonyymi

Miehet tuntuvat olevan lujassa tämän ajatuksen kanssa ja haluavat itselleen naisen jolla ei ole seksistä hirveästi kokemusta ja joka pihtaa seksiä ekoilla treffeillä. Sitten myöhemmin nämä palstat ovat täynnä miehiä jotka itkevät kun vaimo pihtaa seksiä... eikö se ollut juuri se naistyyppi mitä haitte??

Olen eronnut katseen kestävä nainen ja miehet kyllä innostuvat nopeasti, mutta alkavat hyvin nopeasti epäillä tarkoitusperiäni ja kiinnostus lakkaa täysin mikäli seksiä on tapailun alku vaiheessa.
En jaksaisi tässä iässä enää mitään kikkailuja tai '3-päivän/kerran/viikon sääntöjä' seksin suhteen.

Onko miehet todella näin epävarmoja itsestään? Että jos nainen onkin seksin suhteen AKTIIVINEN osapuoli niin menee pupu pöksyyn? Haluan parisuhteessa seksiä, mitä enemmän sen parempi. Pelkääkö miehet että seksin suhteen aktiivinen nainen ei voi olla uskollinen?

5

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisin mielissäni todellakin, mikäli nainenkin osoittaisi aktiivisuutta. mustasukkaisuudesta sen verran, että on aivan turhaa semmoisia aatella, jos toinen on mennäkseen niin meneehän se.

    • Anonyymi

      Uskollisuus pettää siinä vaiheessa, kun arki koittaa, kokeneilla helpommin. Niinkuin itsekin toteat, et haluat olla aktiivinen, tunnut ottavan helposti nokkiin, jolloin reakoit vahvasti ja uskollisuus koetuksella? Minusta ymmärrettävääkin, kun tapa toimia on jo oletuksena takaraivossa. Kaikki ei olla samanlaisia, itse koen olevani poikkeus tapaus, kun olen jyrkkä näissä asioissa. Luottamuksen puute syö yhteistä hyvää.

    • Anonyymi

      "Onko miehet todella näin epävarmoja itsestään? Että jos nainen onkin seksin suhteen AKTIIVINEN osapuoli niin menee pupu pöksyyn?"

      Kyllä me miehet, ainakin jotkut, ollaan niin epävarmoja. Seksuaalisesti aktiivinen nainen on todellinen haaste. Aluksi ehkä kiinnostavakin mutta sitten suhteessa tulee pelot peliin: jos se on mun kanssa noin estottomasti, kynnys olla muiden kanssa on varmaan myös alhainen.

      Tuohon pihtari näkökulmaan: ei se välttämättä mee yks yhteen, että jos tapailun alussa ei naisen puolesta heti seksiä, että sitten suhteen kuluessa tulee pihtaus mukaan kuvioihin.

      On tosi ujoja naisia jotka ei vaan pysty seksiin tutustumisen alussa. Mutta saattavat olla myöhemmin vielä vuosien päästäkin melkoisen villejä ja aktiivisia parisuhdeseksin suhteen.

      • Anonyymi

        Toi pitää paikkansa. Aluksi ujo, mutta tutustuttua aktiivinen.


    • Seksi heti kättelyn jälkeen ei ole turn off, vaikka yllättäisi housut jalassa, tosin ihan arkista se ei ole.

      Omalla kohdalla kylläkin 3/5:stä pitkästä suhteesta on alkanut siirryttyään läheisemmän tuttavuuden toimintaan ekoilla treffeillä vastapuolen (nainen) aloitteesta, joten oma empiriinen otanta on vähän 50/60. Tokko itse seksillä on ollut merkitystä noissa suhteen kestolle, ennemminkin kai on kuvastanut avoimuutta sillekin vaihtoehdolle.

      Seksuaalisesti liidava nainen on hieman poikkeus vielä, niin kyllä se jossain mielessä yllättää ja tekee siinä mielessä hieman epävarmaksi. Samalla tietysti tuo itsevarmuutta, kaksijakoinen hommeli.

      Pidemmässäkin suhteessa olen ollut altavastaajana eikä se ollut ongelma, joskin välillä tuntui oudolta. Lienee syynä se roolien polariteetin täysi vaihtuminen ja siinä mielessä yhden asian täydellisen tasa-arvoisuuden toteutuminen mikä on hämmentänyt, kun on itse tottunut toisenlaiseen malliin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      6313
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2490
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      97
      1894
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1497
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1049
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      929
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      843
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe