AY-liikkeen verovapaudet.

Ay-liike nauttii vuosittain satojen miljoonien verovapaista sijoitustuotoista.Nämäkin puuttuvat miljoonat maksatetaan veronmaksajilla korkeampina veroina. Toveri Lipposen taitetun indeksin köyhdyttämäna eläkeläisenä tekee mieli kysyä onks pakko tukee ay-liikettä, jos ei taho, mie ainakaan entaho.
ps. Koskahan pääministeri Marin peräänkuuluttaa ay-liikkeen yhteiskuntavastuuta.
10147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitähän tekemistä tällä vuodatuksella on Muonion kanssa?

Äänestä
  • Muoniolaisten veromaksajien kanssa on tekemistä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Muoniolaisten veromaksajien kanssa on tekemistä.

    Eli koskee erityisesti muoniolaisia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli koskee erityisesti muoniolaisia?

    ...samalla tavalla kuin muitakin suomalaisia veronmaksajia.

    Äänestä

  • Persujen piiritoimistossa on sanottu että tällaisia viestejä pitää kuntien palstoille kirjoittaa, ei niillä tarvitse olla mitään tekemistä sen kunnan kanssa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persujen piiritoimistossa on sanottu että tällaisia viestejä pitää kuntien palstoille kirjoittaa, ei niillä tarvitse olla mitään tekemistä sen kunnan kanssa.

    Olipa käsketty mitä tahansa, me kaikki maksamme näitä ay-liikkeen verovapauksia.

    Näin menee tässä sosiaalidemokraattien ja muiden vasemmistolaisten ml. Vihreiden johtamassa maassa. Ja kepu auttaa.

    En ole persu. Enää en äänestä kepua.

    Äänestä

Eihän Muoniossa kaikki työikäiset ole kassalinjalla. Oikeata työtä tekevät maksavat jokaisestak tienatusta eurosta verot ja osallituvat näin alussa mainittuihin tuki talkoisiin halusi tai ei. Mitä tulee toveri Lipposen taitettuun indeksiin,se vuosi vuodelta kurjistaa eläkeläisen asmaa.

Äänestä
  • Juuri noin!

    Äänestä

AY-liikkeen neuvottelemista palkoista tämän maan hyvinvoinnin takaamat verot on maksettu. Samaan aikaan on kuponginleikkaajat vieneet rahansa veroparatiiseihin. Sitten kyllä tarvittaisiin ay-liikettä kun on kalossinkuva takapuolessa.

Äänestä
  • Ei AY silti tarvitse olla verovapaa, olipa neuvotellut mitä tahansa.

    Pitkässä juoksussa AY n toiminta johtaa välillä massatyöttömyyteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ay-liike nauttii vuosittain satojen miljoonien verovapaista sijoitustuotoista.Nämäkin puuttuvat miljoonat maksatetaan veronmaksajilla korkeampina veroina. Toveri Lipposen taitetun indeksin köyhdyttämäna eläkeläisenä tekee mieli kysyä onks pakko tukee ay-liikettä, jos ei taho, mie ainakaan entaho.
ps. Koskahan pääministeri Marin peräänkuuluttaa ay-liikkeen yhteiskuntavastuuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu