kun olet vanhentunut niin onko mitään eroa seksihalukkuudessa siihen kun olit nuorempi tai nuori aikuinen eli onko muutosta ja kunka usein päivässä tarvit orgasmin tai viikossa niin että onko ikä tehnyt mitään
nainen onko ikä tehnyt mitään
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Enpä voi sanoa muuta kuin että prioriteetit on muuttuneet.
Vaativampi, valikoivampi. Nuorempana meni läpi hieman kyseenalaisempikin tyyppi välillä, nyt ei.
Arvostan itseäni korkeammalle ja pidän huolta itsestäni paremmin. Uskallan vaatia parasta itselleni, en anna säälin ohjailla valinnoissani. Jos se nyt koskaan on ohjaillutkaan, mutta toki nuorempana oli hieman helläsydämisempi ja joku säälipanokin meni siinä välissä. Nyt ei todellakaan. Kvaliteetti ennen kvantiteettia.
Komppaan.
Nuoruuteen kuuluu erilaisten asioiden ja juttujen kokeilut, esim miesten. Eihän sitä muuten tiedä mistä tykkää.. 😲
eli olet ollut monien kanssa mutta sitä ei nyt kysytty vaan kysyttiin onko seksihalukkuutesi muuttunut iän saatossa ja miten muuttunut
Samoilla linjoilla edellisen kanssa. Nuorena testaili rajoja ja pani ympäri Eurooppaa aika huoletta.
Vanhempana tulevat vastuut, lapset, laajempi elämänkokemus, vaativammat hommat jne. Asiat osaa laittaa omiin mittasuhteisiinsa ja arvojärjestykseen.
Haluja piisaa kyllä, mutta mitä enemmän tulee ikää, niin sitä vaikeampaa ketään päästää lähelle. Ja kuka tahansa kun ei käy.
onko halut lisääntyneet vai vähentyneet nuoruusvuosien jälkeen ja kuinka usein haluat ja tarvitset orgasmin että toimit ja voit hyvin ja olet tyydytetty ja onnellinen
Varmaan lisääntyneet. Kyllähän seksiä kaipaa, mutta tällä hetkellä melko kuollutta sillä saralla kun on yksin. Noh, keinoja on monia saada tyydytys.
no se on sinkkujen ongelma että seksi on kuollutta niin ei jää muuta kuin itsetyydytys mutta pää asia on että saa tyydytyksen ja orgasmin ja on tyytyväinen ja toivon että löydät rakkauden pian ja sen kanssa saisit sitten rakastella paljon eli pidän peukkuja
Naiset haluaa jännämiehiä aina panna. Ei ole väliä onko jännämies murhaaja vai raiskaaja niin kyllä naisilla haluja on sellaisia panna.
Totta, kaikki miehet ovat potentiaalisia "jännämiehiä, tekojensa kautta". Tavis ja K&K muuttuu jännikseksi heti, kun tekee jotain "jännää".
Jännäksi synnytään. Ei kiltti ätmi ole jännä koskaan jos ei ollut sitä lapsena.
Naisen halut lisääntyvät iän myötä, mutta kukaan ei halua panna 40v kurttua. Ja mitä orgasmiin tulee niin se vaatii naiselle erittäin taitavan miehen.
Kyllä niitä haluja voi olla vanhemmallakin naisella, mutta se riippuu ihan miehestä kenen kanssa haluaa ja kenen kanssa ei. Pystyy olemaan kauan ilman miestä, jos ei sopivaa löydy. Yleensä se menee niin että vanhemmille miehille kelpaa ikäisensä nainen. Monet vanhemmat ihmiset ovat löytäneet uuden kumppanin ikäisestään ihmisestä.
Seksi toimintona on täysin tyhjänpäiväistä ajan tuhlausta. Nautin siitä että saan olla itseni kanssa. Olen aikani hurvitellut ja sen nähnyt ja kokenut. Nyt tullut muut arvot.seksuaalinen olen edelleen mutta..kiksit saa tänään eriasioista kun nuorempana.🦋
No enää ei ryhdy moiseen, jos ei oikeesti huvita. Ja nykyään, jos siis huvittaa huvittaa ihan oikeasti.
En nyt tiedä onko eroa, ei oikeestaan. Nuorena vaan esitti toisen mieliksi, mitä nyt ei enää tee vaikka mikä olis.
Ja toisaalta nyt vanhemmiten uskaltaa olla läskeineen päivineen just niin kun on ja nauttia, kun nuorena mietti kaikkea aivan turhaa, tyyliin onko jalka oikeassa asennossa ja näyttääkö hyvälle yms. x)
Suoritusta se oli turhien paineiden kera.
Onneksi me kaikki viisastutaan vuosi vuodelta :)
No niinpä.