koronariskiin vaikuttaminen

Anonyymi

lehdessä (luoteislappi) eilen sanottiin ettei omaan riskiin voi aina vaikuttaa (=puppua) mutta käytökseen voi. elikkä ei saa arvostella korona sääntöjä rikkovaa = hyvä empaattinen käytös.
ekö löydy pääkirjoitukseen parempaa aihetta kuin somen ääliöt? esim kannustaminen hyvään? empatian perään kuuluttaminen nuin agressivisen jutun lopussa on tosi alkeellista

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtuustoon ei kannata mennä katsojaksi. Antaa heijän heilua, Pyhäjärven tiellä ovat.

      Pijä maski naamala ja joutavat suussa ni kyllä pärjäät. Älä kahto muita, omia tekemisiä ennen.

    • Anonyymi

      Tottakai suojanaamari auttaa pisaratartunnassa. Turha väittää vastaan, keväällä ei ollut niitä tarjolla kun kerittiin polttaa varmuusvaraston suojanaamarit. Ainoa tapa hidastaa viruksen leviämistä.

    • Anonyymi

      Lääkäriä teho hoidetaan koronarokotteen jälkeen
      Meksikossa koronavirusta vastaan massarokotteet aloitettiin 29 joulukuuta. Yksi lääkäreistä, joka oli ensimmäisten joukossa rokotteen ottajista, häntä hoidetaan nyt teho-osastolla sen jälkeen, kun hänellä ilmeni vakavia seuraamuksia.
      32-vuotias naispuolinen lääkäri Nuevo Leonissa, Mexikossa, saa nyt tehohoito sen jälkeen, kun hänet oli rokotettu Pfizer-BioNTechs rokotteella koronaa vastaan. Jo puolen tunnin jälkeen, rokotteen saamisesta, ilmeni hänellä kramppeja, hengenahdistusta ja ihottumaa iholla, raportoi Reuters.
      TÄssä ei ole mitään sääntöjenvastaista sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2403
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      907
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      848
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      841
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      807
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      776
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      755
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      742
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      694
    Aihe