Miten pitäisi suhtautua esimieheen, joka ehdottaa joidenkin tehtäviesi siirtämisestä toiselle työntekijälle? Jo muutamia vuosia sitten, osa rutiinitehtävistäni siirrettiin toiselle työntekijälle, jotta voisin keskittyä ns. asiantuntijatehtäviin ja toimintojen kehittämiseen. Suhtauduin tähän vähän vastaanhangoitellen, mutta ymmärsin esimieheni perustelut ja työt siirrettiin.
Nyt esimies ehdotti toimenkuvaani oleellisesti kuuluvien asiantuntijatehtävien siirtämisestä uudelle työntekijälle.
Itse tulkitsen tilanteen niin, ettei pomo luota tekemiseeni tai sitten alisuoriudun työssäni. Mutta kun kehityskeskusteluissa vuosia on ollut sama kaava, pomo aina kehuu ja kiittelee hyvin hoidetusta työstä tai projektista. Olen kehityskeskusteluissa toivonut avointa ja rakentavaa palautetta, en koe sitä saaneeni.
Nyt pomon hännystelijä on alkanut sopivissa kohdin kommentoimaan vuosikausia talossa olleiden alisuoritumisesta tai että "osa" etätöissä olevista löysäilee. Varma en ole, mutta koen että kommentti on tarkoitettu juuri minulle.
Töiden siirtäminen muille
Anonyymi
0
182
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964774Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1082220Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321258
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621246- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4931059