Alemmuudentunto-ketju

Siis mitä helvettiä. Luulin, että itselläni on kohtuu vaikeaa eloa ja vammatkin vittuilevat kipuineen enemmän kuin muilla.

Vitut, mikäli avautumiset ketjussa pitävät paikkaansa, niin siinähän tapauksessa minun eloni on yhtä ruusuilla tanssimista ja ylihelppoa.

Vai onko täällä sinkut-palstalla menossa jotkut vammaisten kokoontumisajot? Ennen kuin palstapätijä ryhtyy omasta mielestään haukkumaan (muka) ovelasti, niin kerron hänelle, että verottajan mielestä olen 50% invalidi ja vähennykset sen mukaisia. Revi siitä köyhä!

Lisäksi olen virallisesti aivovammainen joten edes sitä et kykene käyttämään pilkkaamisyrityksessäsi. Harmittaako nyt?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo sun aivovammas voi estää sua tajuamasta kuinka päin persettä sun elämäs on. Mutta sehän on vaan armollista, iloitse siitä.

    • Voimia sulle, elämä ei ole aina reilu mutta niillä korteilla on pelattava mitä käteen on jäänyt.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      254
      3007
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      79
      2589
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      180
      2180
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      25
      1949
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      116
      1669
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      92
      1404
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      342
      1350
    8. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      40
      1256
    9. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      122
      1244
    10. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      90
      1205
    Aihe