jazz "musiikki" on tunnetusti perkeleestä.
Mutta tarvitseeko gosbel tai "hengellinen" rock ränttätänttä tuekseen sanat kuullostaakseen edes siedettävältä?
Miksi ei riitä klassinen tai wanha kirkkomusiikki (osalle) ihmisille?
Mutta tarvitseeko gosbel tai "hengellinen" rock ränttätänttä tuekseen sanat kuullostaakseen edes siedettävältä?
Miksi ei riitä klassinen tai wanha kirkkomusiikki (osalle) ihmisille?
Vastaukset 4
Vanhimmat
että New Age harhaoppi käyttää joogaamiseen ja
heidän transsitilojen saavuttamiseen klassista musiikkia joten vaikeaa on tänäpäivänä tietää missä perkele liikkuu. Että eipä taida olla enää musiikkia missä vihollinen ei olisi ja näinhän se on, missä ihminen sen kanssa "veljeilee" siellä kaikki musiikkityylit on saatu kuulostamaan sen tahtonsa mukaiselta.
...että kolmisoinnut (ne kaikkein tavallisimmat soinnut, joilla ihan perusvirttä/henksua) säestetään olivat perkeleestä vielä 800 vuotta sitten. Ja ken lauloi 500 vuotta sitten väärän äänen kirkkokuorossa, joutui moisesta jumalanpilkasta hirmuinen töttöröötorvi suun ja nenän edessä torille muutamaksi tunniksi seisomaan niin, että joka hengityksellä kuului järkyttävä aasin ääni.
IHAN OIKEESTI EI KAI KUKAAN ENÄÄ käy tällaisia keskusteluja -jos linnun laulu on musiikkia, sammakon kurnutus kans, niin mitäs on, kun tikka perkeleellisesti hakkaa oikein rock-rytmiä nokallaan puuhun???????
Mars ortodoksiseen kirkkoon. Siellä tuo hanuria muistuttava kauhistava keksintö URKU ei tuhoa hengellistä harmoniaa...
kyllä niitä perkeleitä löytyisi mistä vain
kun oikeen ruvettais urakalla kaivamaan.
Eletään armossa ja rakkaudessa ja pidetään Jessen kanssa tilivälit lyhyinä niin voimme vapaasti soittaa pianoa "mustillakin koskettimilla" ja "pirunkeuhkoa" (haitaria) hyvillä mielin. :)
minne tahansa menetkin, kaksi seuraa aina mukanasisi:
Vanha Adam ja Perkele