Onni löytyi ulkomailta

Anonyymi

Keski-ikäinen tuttavani, jolla on takanaan monta pitkää onnetonta suhdetta suomalaisten naisten kanssa, on nyt ensimmäistä kertaa elämässä onnellinen.

Hän löysi katolisesta maasta hyvin kauniin neitsytnaisen, jonka kanssa nyt elää (nainen ei luonnollisesti enää ole neitsyt : ) ja on nyt onnellisempi kuin ikinä. Ensimmäistä kertaa kuulemma elämä naisen kanssa on täysin mutkatonta ja tyydyttävää. Naisen uskonnollisuuskaan ei kuulemma ole ongelma.

23

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyväksikäyttäjiä tuollaiset äijät!

      • Anonyymi

        Miten niin. Mitä väärää on rakkaudessa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten niin. Mitä väärää on rakkaudessa

        Köyhän kehitysmaan ihmisen ostaminen vaimoksi on hyväksikäyttöä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Köyhän kehitysmaan ihmisen ostaminen vaimoksi on hyväksikäyttöä

        Ei kaikki katoliset maat ole kehitysmaita. Myös EUssa on monia katolisia maita kuten Ranska ja Italia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kaikki katoliset maat ole kehitysmaita. Myös EUssa on monia katolisia maita kuten Ranska ja Italia

        Ei suomalainen juntti saa jostain Ranskasta ostettua postimyyntimorsianta. Veikkaan Filippiinejä. Köyhä katolinen maa, jolla vankka perinne tyttöjen myymisestä morsiammiksi länsimaihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei suomalainen juntti saa jostain Ranskasta ostettua postimyyntimorsianta. Veikkaan Filippiinejä. Köyhä katolinen maa, jolla vankka perinne tyttöjen myymisestä morsiammiksi länsimaihin.

        Ehkä ap. tuttavan tapauksessa kyse oli aidosta rakkaudesta esim. italialaisen neidon kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei suomalainen juntti saa jostain Ranskasta ostettua postimyyntimorsianta. Veikkaan Filippiinejä. Köyhä katolinen maa, jolla vankka perinne tyttöjen myymisestä morsiammiksi länsimaihin.

        Filippiineillä naiset myyvät jopa vauvojaan pornotuotantoon. Hyi sstana mitä... yleensä nämä viestit sensuroidaan, vaikka jopa Yle on uutisoinut asiasta.


    • Anonyymi

      Minäkin löysin onnen ulkomailta. Tosin seurustelin jo ennen häntä kahdenkin ulkomaalaisen miehen kanssa, mutta en ollut valmis mihinkään vakavampaan. en alkuun ollut miehenikään kanssa, mutta sinnikkäänä ei antanut periksi ja tässä nyt sitten ollaan. yksitoista onnellista hyvää vuotta yhdessä ja kaksi lasta.
      Seurustelin toki myös suomalaisten kanssa joskus, mutta siihen asiaan en sen enempää kommentoi.
      Asumme mieheni kotimaassa, meillä on täällä talo ja puutarha. Hedelmiä kasvatetaan ja viinirypäleitä. Mies työskentelee myös kodin ulkopuolella lisäksi ja minä olen kotona. Täällä kun on tapana että mies tuo huusholliin rahat ja nainen hoitaa kodin. Sopii minulle.
      Olen elämääni hyvin tyytyväinen. Sain täältä myös rakastavan perheen jotka pitävät huolta ja välittävät. Siihen en ollut Suomessa tottunut. Täällä ketään ei jätetä yksin, se olisi ennenkuulumatonta. Mieheni isä asuu mieheni siskon ja tämän perheen kanssa. Hänellä on heidän talossaan oma huone , muuten samassa huushollissa. Hän on sen verran iäkäs jo eikä terveys enää entisellään.
      Olen asunut täällä jo pian kolmetoista vuotta, ja huomaan itsekin suomalaisten äärettömän kylmyyden ja jopa julmuuden. Niin paljon sydämettömyyttä ja välinpitämättömyyttä, heikoimmista ei huolehdita eikä perhesuhteet merkitse mitään. Valtavasti yksinäisyyttä ja onnettomia ihmisiä. Raha ja omistaminen on etualalla ja luullaan että se tuo onnea. Kuinka paljon se kylmä raha lämmittää hädän hetkellä kun huomaat olevasi yksin?

      • Anonyymi

        "Mies työskentelee myös kodin ulkopuolella lisäksi ja minä olen kotona. Täällä kun on tapana että mies tuo huusholliin rahat ja nainen hoitaa kodin. Sopii minulle. "

        Ihme kun et pärjännyt suomalaisten miesten kanssa. Laiskaa kukaan halua.


    • Anonyymi

      Lol, wannabesetämiehet taas yrittävät satuilla neitsyistä. Joo kyllä keski-ikäinen ätmigubbe saa elintason perässä olevan naisen, mutta se neitsyys on mennyt jo monta munaa sitten.

      • Anonyymi

        Ei ole neitsyys mennyt, jos on esim. ex-nunna


      • Anonyymi

        Mitäpä tuo haittaa vaikka neitsyys mennyt, osaa temput ainakin paremmin.


    • Anonyymi

      Hienoa että tilanteeseensa tyytymättömät tekevät mitä uhoavat! Useamman miehen ja naisen kannattaisi lähteä sieltä ulkomailta kumppania etsimään, eikä ikuisesti marmattaa kotimaan tarjonnasta.

      • Anonyymi

        Korona nyt vaan rajoittaa matkustelua


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Korona nyt vaan rajoittaa matkustelua

        Kun on tahtoa, löytyy keinot!
        Näillä marmattajilla on ollut koko elämä aikaa lähteä reissuun, ja tuossa oli koronan väliaikakin jolloin pystyi. Ja kyllä tämä pian loppuu.
        Vaikuttaa siltä ettei marmattajat oikeasti aio koskaan lähteä kosiomatkalle, käyttävät tekosyynä milloin mitäkin ettei muka pysty.


    • Anonyymi

      En tiedä löytyykö onnea, mutta jonkinlainen eukko voi löytyä.

      Onnea nyt tuskin kukaan löytää mistään.

    • Anonyymi

      Pillun saaminen tekee miehen onnelliseksi

    • Anonyymi

      Ihmiset eivät haluaisi juoda viinaa ja käydä yökerhossa bailaamassa. Kumppania ei löydy ja sitten kuvitellaan että ulkomailta löytyisi kumppani ilman että pitäisi juoda viinaa. Turha toivo, ihan samalla lailla siellä ulkomaillakin pitää bilettää yökerhossa jos kumppanin haluaa löytää.

      Ei kannata lähteä merta edemmäs kalaan eikä lähibaaria kauemmas juomaan. Se kumppani löytyy ihan läheltä kun juo vain yökerhossa viinaa.

      t. viinamies

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      208
      2824
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      167
      2501
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1172
    4. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      583
      1015
    5. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      124
      1002
    6. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      67
      1000
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      269
      948
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      320
      921
    9. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      899
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      768
    Aihe