Rovaniemellä on paljon tuota joutosakkia, eli työttömiä kaljaukkoja, tuossa huomasin kun joku kysyy "onko luvallista" eli koiran räksyttely yötä päivää kerrostalo asunnossa, siihen tuli kaikilta lusmuilta kommentteja, mutta todellisuudessa se ei ole luvallista häiritä naapureita mitenkään, tiedän sen kun itse kolmivuoro työssä ollessani yövuorossa, naapuri lähti aamulla työhön, ja hänen koiransa alkoi aina päiväksi paukuttaan, valitin isännöitsijälle, ja hän hoiti välittömästi asian, ei haukkunut hurtta enää.
Onhan ihmeellistä sakkia
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko ne noita Vehreitä joiden hurtat saa häiritä suomen kansalaisia kodeissaan, ilmeisesti, olisiko ite Haavisto siellä puolustamassa kiihkossaan hinttipiskinsä räksyttelyä.
Niin, eikös vihreillä olekin erivapaus ?
Ei ku sekin on Sipilän vika, kenenkäs muunkaan!
Räkänokat jaksaa räksyttää, oli hyvä aloitus tuo "onko luvallista" nämä kaljaukot kuvittelee olevansa kaiken yläpuolella, ehkä se kilju nostaa itsetuntoa, ja heillehän on ihan sama milloin nukkuu, ei koirat häiritse.
Aivan niin, eikä sitä kiljunjuontia ole kielletty sinultakaan, heh.
Olen absolutisti, mutta osaan myös elää pienistä häiriöistä huolimatta. Ei kannata haukkua kaljaukoksi, kun ei tiedä. Nappaat kaikki mahdolliset ryhmät, kenestä valittaa. En halua olla pöksyissäsi.