Ei pidetä näköjään kovin vakavana rikoksena
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8164e46c-bfa2-4062-99d5-308be8f18d14
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8164e46c-bfa2-4062-99d5-308be8f18d14
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sitä mukaa kun Suomi islamistuu, asenteet muuttuvat. Kohta meilläkin on sharia.
Käsittämätöntä.
Sekä Itä-Suomen käräjä- että hovioikeus on surullisen kuuluisa käsittämättömistä tuomioista.
Itä-Suomessa ollaan experttejä.
No siel on tuomareina naisia jotka panee jännämiehiä joten raiskaus ei ole kovin vakava rikos. Naiset aina puolustaa jännämiehiä eikä halua niiä vankilaan koska eivät naiset sitten pääse panemaan jännämiehiä.
Se katsotaan kyläilyksi,
...ilman kahveja.
Mutta vajaaälyisten mielestä poikaystävän ei tarvitse raiskasta koska"saa"muutenkin, ehkä oikeus katsoi että myöskään ex-poikaystävän teko ei ole oikea raiskaus koska on"saanut"muutenkin.
Taisipa olla kulttuuriteko, siinä valossa tuomiota voisi jopa ajatella kovaksi kun oikeassa kotimaassaan nuorukaista ei olisi varnaan tuomittu ollenkaan, nyt joutuu melkein pari viikkoa rehkimään yhdyskuntapalvelussa.
"Tuomio on julistettiin sen lopputulosta ja sovellettuja lainkohtia lukuun ottamatta salaiseksi 60 vuodeksi."
-harmiseikirj-