Jos koen että puhtaat pyykit kärsii tulee raivokohtaus

Anonyymi

Piti olla hyvä päivä,hyvä viikkonloppu edessa,sai totaalisen raivarin kun mies oli
mun mielestä laittanut sellasen Sini lattiaharjan,siis kosteiden tilojen pesuun tarkoitetun laittiaharjan poikittain yhdelle pöydälle niin,että se osu(mun mielestä) puhtaaseen lakanaan ja puhtaan gollege takkiin,jotka olivat siinä narulla,sekä pyykki koriin.Olin sitten ihan että voihan vitalis ja rupesin raivoomaan,paiskoin tavaroita,paiskoin pesukoneen luukkua,pesin pyykkikorin kuumalla vedellä ja kuivasin sen miehen saunatakilla,nyt se möksöttää ja nyt aikoo ryypätä koko viikonlopun ja seuraava Ma-Ti menee perseelleen.
Pieni asia hirvee riita,tein kärpäsestä härkäsen tottakai,mutta nyt pitää saada mies leppymään,ettei se huomenna hankkis lisää alkoholia .Vituttaa ihan sairaasti koko juttu,mielestäni sotkeentuneet pyykit,miehen mieliala ja kaikki. Vituttaa,surettaa ja itkettää.Miksi ,miksi miksi?

1

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinun täytyy rauhoittua! Asuuko kyseinen mies saman katon alla? Jos, niin sinun on aivan pakko oppia pitämään suusi kiinni! Tiukasti kiinni puristettujen huulien läpi ei pääse ainakaan verbaalinen raivonta ulos!

      Tietänet jo että mies on viinaan menevä. Se ilmeisesti ottaa syyn kuin syyn saadakseen turruttaakseen pahaa oloaan viinalla.

      Kuulostaa kuin kaikkein parasta olisi ottaa hajuarakoa vähäksi aikaa. Voitteko tehdä sen? Onko jommallakummalla paikkaa mihin poistua viikoksi / kuukaudeksi?
      Teidän on tiedostettava että kumpikin kärsii henkisesti. Rauhoittuminen on todellakin nyt paikallaan.
      Viina eikä raivoaminen auta asiaioita yhtään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2544
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2366
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      23
      2030
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1769
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      16
      1261
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1113
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      947
    Aihe