Piti olla hyvä päivä,hyvä viikkonloppu edessa,sai totaalisen raivarin kun mies oli
mun mielestä laittanut sellasen Sini lattiaharjan,siis kosteiden tilojen pesuun tarkoitetun laittiaharjan poikittain yhdelle pöydälle niin,että se osu(mun mielestä) puhtaaseen lakanaan ja puhtaan gollege takkiin,jotka olivat siinä narulla,sekä pyykki koriin.Olin sitten ihan että voihan vitalis ja rupesin raivoomaan,paiskoin tavaroita,paiskoin pesukoneen luukkua,pesin pyykkikorin kuumalla vedellä ja kuivasin sen miehen saunatakilla,nyt se möksöttää ja nyt aikoo ryypätä koko viikonlopun ja seuraava Ma-Ti menee perseelleen.
Pieni asia hirvee riita,tein kärpäsestä härkäsen tottakai,mutta nyt pitää saada mies leppymään,ettei se huomenna hankkis lisää alkoholia .Vituttaa ihan sairaasti koko juttu,mielestäni sotkeentuneet pyykit,miehen mieliala ja kaikki. Vituttaa,surettaa ja itkettää.Miksi ,miksi miksi?
Jos koen että puhtaat pyykit kärsii tulee raivokohtaus
1
166
Vastaukset 1
- Anonyymi
Sinun täytyy rauhoittua! Asuuko kyseinen mies saman katon alla? Jos, niin sinun on aivan pakko oppia pitämään suusi kiinni! Tiukasti kiinni puristettujen huulien läpi ei pääse ainakaan verbaalinen raivonta ulos!
Tietänet jo että mies on viinaan menevä. Se ilmeisesti ottaa syyn kuin syyn saadakseen turruttaakseen pahaa oloaan viinalla.
Kuulostaa kuin kaikkein parasta olisi ottaa hajuarakoa vähäksi aikaa. Voitteko tehdä sen? Onko jommallakummalla paikkaa mihin poistua viikoksi / kuukaudeksi?
Teidän on tiedostettava että kumpikin kärsii henkisesti. Rauhoittuminen on todellakin nyt paikallaan.
Viina eikä raivoaminen auta asiaioita yhtään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062185- 103886
- 64791
- 46780
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21696Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511686Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 60570
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551