Kielikorun pituus?!?

Niin minkä pitunen koru parantuneeseen kieliläväriin voi laittaa?!?
31392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kielen paksuuden mukaan. Maalaisjärki on sallittua. Itselläni paksu kieli niin koru on 16mm.

Äänestä
  • Muista korua ostaessasi että kielesi ei ole joka hetki saman paksuinen, eli osta koru joka on ainakin 2-5mm pidempi kuin kielen paksuus.

    Äänestä

  • muista kirjoitti:

    Muista korua ostaessasi että kielesi ei ole joka hetki saman paksuinen, eli osta koru joka on ainakin 2-5mm pidempi kuin kielen paksuus.

    on ittelläni ainakin :) ja pallot 6mm

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Niin minkä pitunen koru parantuneeseen kieliläväriin voi laittaa?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu