Omakotitaloomme,mutta minkälainen ja mistä laittaja joka on luotettava ja ei ole kallis??????????? Firmat kyllä tiedetään.kiitän asiallisesta kommenteistanne.
ILMALÄMPÖPUMPPU
Anonyymi
12989
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä kai se lvi-lämsä lienee ammattimaisin tuossa asiassa. merkkejä en tunne.
Mitsubishi on hyvä. Voit kysyä Tero Muotkaa asentamaan. Hän on asentanut ilmalämpöpumppuja jo useita vuosia.
Samaa mieltä. Saimme kesällä TM:n laittamana ja nyt opettelemme laitteen käyttöä.
Kohtuuhintainen n 2300 e, kun joku kysyi . Onhan niitä hinnakkaampiakin , mutta meille riitti tuo malli n 100 neliön taloon.
Minula olla iso pumpu joka voida sinu pumppata. Haluata iso pititkä akti.
Paljonko maksaa Mitsubishin laitto /laitteineen ?? Asiallisia kommentteja kiitos.
Muita jotka osaavat ja ei revi niistä .....??
Lämså laittoi viimeviikolla. Hyvä ja siisti työ. Pyysin neljältä tarjoukset.
Lamsa iisoo kulipumpu.
Älä laita.Muutaman vuoden ollu mitsu ja ei yhtään säästöä.Kesällä ainoastaan viilennyksellä hyötyä.
Ei kai sitä kukaan muuhun tarkoitukseen laitakkaan kun kesällä tarpeelliseen viilennykseen. Kiertävät kauppiaat kyllä käyvät eläkeläisille niitä pumppujaan kehumassa kuinka ne säästävät lämmityskustannuksia mutta kaikkeahan sitä puhutaan.
Asiallisia vastauksia , mutta ei tälle aloittajalle .
Kuluttaja viranomainen on kieltänyt röyhkeimmiltä
putkiremontin tyrkyttäjiltä suoramyynnin puhelimitse .
Suomi24:ssä voi vielä yrittää .
Telemarkkinointikielto auttaa puhelinmyyntiin. Parhaillaan tuli meille oamkotiasujille 4 puhelua päivässä molemmille. Kyllä oli vaikka mitä tyrkyllä. Sitten tein ilmoituksen aina Telemarkkinointiin ja annoin valtakirjan, jotta pahimmat joutuu "oikeuteen", niin jopa torppasi soitot!