Nettimiehet

Anonyymi

Oletteko törmänneet livessä tällaisiin? Siis miehiin, joista huomaa melkein heti että elämä on vietetty netissä ja kaikki perustelut ja inttämiset on sieltä kotoisin?

17

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen. Ehkä olemme tavanneet?

    • Nuoria miehiä, kyllä.

      Mutta, Netistä voi hakea muutakin tietoutta kuin roskaa.

    • Oletteko törmänneet livessä tällaisiin? Siis naisiin, joista huomaa melkein heti että elämä on vietetty netissä ja kaikki perustelut ja inttämiset on sieltä kotoisin?

    • Anonyymi

      En ainakaan tiedä törmänneeni livenä. En ainakaan kovin jyrkästi tällaisiin tapauksiin. Toki joskus aina kuulee sellaista tyypillistä incel-skeidaa, mutta en ole varma kuinka vakavissaan niitä sanotaan.

      Yhden miehen meinasin tavata livenä, joka sitten ehti paljastua online varsin epämääräsesti ajattelevaksi. Oli alunperin ihan suht tuttukin tyyppi nettipeleistä ja oltiin tosiaan tapaamassa livwnä. Niiden parin syvällisemmän keskustelun jälkeen en sitten enää tavata ollenkaan, joten jäi siihen.

    • Anonyymi

      En, taitavat nämä nettipeikot mennä tuppisuiksi livessä, ei niistä saa irti ku yksitavuisia ajatuksia ja epämääräistä murahtelua, kyräilyä.

    • Anonyymi

      Epäilen, että ilmiö on varsin laajamittainen todellisuudessa, varsinkin alle 30 v ikäisillä, että tosielämän kokemukset ovat jääneet yllättävän vähälle, kun kaikki toiminta hoituu etänä mukavasti ja esteettisesti.

      Instagram, viestiappit, pelit..ketään ei tarvitse tavata ja silti voi olla mukana muitten kanssa. Mitään ei varsinaisesti tarvitse tehdä eikä koskettaa, kun vaikka heruttelee seksuaalista kanssakäymistä, siinä pelataan vain vihjailuilla ja kauniilla kuvilla.

      Kynnys todellisuuteen voi olla aivan epätodellisen korkea, pelot esim riittämättömyys ja epäonnistumisen pelko aivan massiiviset.

      Viesteily on aina myös hyvin paljon kiinni siitä, millaisen merkityksen itse antaa tekstille. Toisen antama merkitys voi olla todella erilainen. Eli silloin eletään omassa fantasiamaailmassa vahvasti.

      Olen huomannut. Miehet ihan yleensä ovat etääntyneitä todellisuuden mahdollisuuksista ja erittöin arkoja ottamaan mitään normaalia, tervehenkistä kontaktia, vaikka nainen olisi selvästi kiinnostunut, niin miehet tykkää roikkua "unelmointivyöhykkeellä" vaikka maailman loppuun saakka.

      Yhden miehen kanssa oli yhden kerran erittäin huonoa seksiä, mutta mies jäin siltikin linjoille pyörimään yli puoleksi vuodeksi, unelmoimaan. Rääkkäsin sitä ihan tolkuttomasti. Ikäänkuin korvaukseksi huonosta hoidosta.

      Onhan tuo säälittävää, kliinistä ja mautonta.

      • Anonyymi

        Höh, jos kysyt mieheltä se oli varmaan maailman parasta seksiä.
        Miten samasta tilanteesta saadaan noin ristiriitainen tilannekuva riippuen siitä keneltä kysyy.

        AsianVierestä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höh, jos kysyt mieheltä se oli varmaan maailman parasta seksiä.
        Miten samasta tilanteesta saadaan noin ristiriitainen tilannekuva riippuen siitä keneltä kysyy.

        AsianVierestä

        Se mies olit siis sinä koskat tiedät asian noinkin varmasti.


    • En livessä, netissä kyllä. Olen sitä sukupolvea, että netti on ikäiselleni ja vähän vanhemmille sellaista ylimääräistä ajanvietettä tv:n lisänä. Tosin facebook on joillekin kirjallisesti lahjakkaille tyypeille alkanut muodostua sellaiseksi kapakan korvikkeeksi. Samat tyypit, jotka jauhoivat aikanaan Apteekissa teorioitaan, filosofioitaan jne, ovat siirtyneet facebookiin viisastelemaan:) Kännissä tai selvinpäin, riippuu ihmisestä ja elämäntilanteesta.

    • Anonyymi

      En ole. En näitä nettimiehiä enkä -naisiakaan. En usko, että monellakaan on rohkeutta olla livessä sitä samaa mitä anonyymina netissä.

      • Anonyymi

        Niimpäs.

        Mietin juuri, että miehillä nykypäivänä sen sorttiset toiveet naisia johtaan, ettei niitä suoraan päivänvalossa selvinpäin kehtaa tuntemattomalle sanoakkaan. Kun on totuttu, että netissä voi käyttäytyä ihan kuinka törkeästi tahansa.

        Sitten pitää irl pelata vihjailuilla, jotta vaikka nainen itse alkaisi tarjoamaan itseään.

        Jossei sekään auta, niin sitten jo on syytä kavereille haukkua nainen pelinaiseksi joka metsästää kaikkien miesten huomiota.Tai vaikkapa muuten hulluksi kyttääjäksi joka on koittanut vikitellä miestä jo kuukausitolkulla.

        Ettei vaan itse jää kiinni mätäisistä aikeistaan ja mies saa kostoksi pilata naisen maineen, koska ei onnistunut tekemään sitä kaatoa💅👎

        Parempi vaan pitää oma linjansa ja luottaa siihen, että oikeanlaiset ihmiset näkevät valheellisuuden läpi.

        Muut jääkööt pyörimään kurassaan.


    • Anonyymi

      Valitettavasti kyllä. Tuli tehtyä jokunen vuosi kakkosduunina baarihommia, siinä sai tiskillä tavata jos jonkinmoista hiihtäjää. Olivat lähes kaikki ikäviä kohtaamisia, en ihmetellyt lainkaan että muut baareilijat häätivät äkkiä vaahtoavat, sosiaalisesti lahjattomat jankuttajat pöydistään.

      Muualla ei moisiin olekaan törmännyt, joten ehkä ryömivät koloistaan vain pimeällä, tai ehkäpä alkoholi vaikuttaa joihinkin niin että alkavat saarnata nettijuttujaan livenäkin.

      • Anonyymi

        Näinhän se on. Viinan voimalla uskalletaan mölistä, selvin päin hiivitään pitkin nurkkia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näinhän se on. Viinan voimalla uskalletaan mölistä, selvin päin hiivitään pitkin nurkkia.

        Siksipä ne taitaa netissä anonyymisti kiekua päivät pääksytysten, kun eivät tohdi tuoda omalla naamallaan julki mietteitään.


    • Anonyymi

      Kyllä olen. Ja seksi toteutetaan yksittäisinä asentoina joita on videolla nähty. Eivät heittäydy mukaan, vaan haluavat eri tilanteita joissa ovat enemmän katselijoita kuin mukana itse toiminnassa.

    • Anonyymi

      Opetusvideoita löytyy netistä kirjoittamalla hakuun kolme kirjainta: xxx :D:D:D
      - tulee linkkejä ja ehdotelmia opetusvideoiksi :D:D

    • Anonyymi

      Tarviiko ensitreffeillä alkaa inttämään jotakin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      272
      4468
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      3601
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      159
      1897
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1799
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      299
      1477
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1027
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      957
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      122
      911
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      883
    Aihe