Ihmisen kimppuun Inaris ?
Susi hyökännyt
37
1809
Vastaukset
- Anonyymi
Ei siitä varmaan saa mitää puhua. Susi on nii helluunen ja täysin vaaraton eläin. Varmahan jonku koira! Koirat on vaarallisia. Ja jos onki susi nii mettästäjien syyhän tuo on. Alfa naaras ammuttu nii joku lauman jäsen seonnu päästänsä ja ihmistä purru! Kyllä näin on!
- Anonyymi
Jos jollain on jotain oikeaa tietoa tapahtuneesta niin olisi hyvä jos kertoisi, tätä ei todellakaan saa painaa villasella ja sudet pitää pistää taanalle Utsjoelta-Hankoon.
- Anonyymi
Susivaroitukset fb
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Susivaroitukset fb
Onko Suomi tosiaan siinä mallis notta tällääset uutiset vain fases leviää! En olisi uskonut mutta siltä se nyt alkaa näyttämään! Susi on suojeltu ja valkopesty muitten maahantunkeutujen lailla!
- Anonyymi
Ei täällä edes ole mitään susia! 🤣Joku kettu nähty ja poropaimenilla lorahtaa savet kalsareihin.
- Anonyymi
Oliko iso paha susi. Ei vaan rekikoira.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko iso paha susi. Ei vaan rekikoira.
Taisi olla epätoivoinen kepulainen.
- Anonyymi
Oliko Inarissa vai Ivalossa ois hyvä tietää .
- Anonyymi
Mielikuvituksessa se on vain ollut.
- Anonyymi
Koira se on ollut. Juoppo äijä ympäri päissään luullut sudeksi.
- Anonyymi
Luultavasti se oli kuitenkin jänis!
- Anonyymi
Jos se oli inarinsaamelainen Trumppi.
- Anonyymi
Mut ei sentään Pehmeä Jänis! 🤣
- Anonyymi
Aletaanko jänisten tappamista poroista maksaa petovahinkoja? 🤔
- Anonyymi
Koira susi se on ollu hyökönnyt metsässä koiran kimppuun joka oli talutus nuorassa ,mies oli palailemassa Autolleen ,siinä kahakassa sai purema haavoja , oisko Venäjältä tullut seka rotunen koira susi . ne on niitä seka rotusia koira susia joita on etelä suomessa , jotka tappaa koiria ja kissoja .
- Anonyymi
Se oli koirajänis, 40% koiraa ja 60% jänistä. Todella kiukkuisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli koirajänis, 40% koiraa ja 60% jänistä. Todella kiukkuisia.
Juu. Niitä on nähty varsinkin Korppivaarassa.
- Anonyymi
Koirajäniksistä ollut isoa haittaa porotaluodelle.
- Anonyymi
Ei Inarissa ole susia, nehän pelkää poroja, ja ovat siksi muuttaneet etelään. Se on varmaan ollut unta.
- Anonyymi
Kepun sudet!
- Anonyymi
Persujen pikkujoulut..
- Anonyymi
Persu hyökännyt koiran kimppuun ?
- Anonyymi
Onko tietoa, ehtikö se persu purra sitä koiraa ? Mikäli ehti, niin koiran omistajan on syytä olla yhteydessä eläinlääkäriin ja selvittää, onko tarpeellista rokottaa koira vesikauhua, populismia tms. tautia vastaan.
Mikäli paikkakunnalla tapahtuu enemmän samanlaisia persujen hyökkäyksiä koirien tai muiden eläinten kimppuun, niin saattaa olla kysymys uudesta tarttuvasta taudista. Asiasta täytyy siinä tapauksessa tehdä ilmoitus kunnaneläinlääkärille tai ruokavirastoon.
- Anonyymi
Juuri olin yhteydessä koiraa hoitaneeseen lääkäriin. Näyttää siltä että pahimmalta säästyttiin. Persu ehti vain näykkäistä koiran häntää. Poliisin toimesta persu lopetettin.
Jatkossa varovaisuutta persujen kanssa.- Anonyymi
Siitä huolimatta koira on syytä rokottaa. Vesikauhu ja populismi ovat hyvin herkästi tarttuvia sairauksia. Pienikin purema usein riittää.
Rokotuksen jälkeen koiraa on tarkkailtava ainakin seuraaviin vaaleihin asti. Mikäli se ärhentelee ulkomaalaisen näköisille henkilöille tai osoittaa epänormaalia kiinnostusta vaalimainoksia kohtaan, niin se on todennäköisesti saanut populismitartunnan. Siinä tapauksessa rokote on uusittava ja koira eristettävä yli vaalien.
- Anonyymi
Onneksi lapsin poliisit riensi apuun. Se teevestäkin tuttu pariskunta, ohukainen ja paksukainen!
- Anonyymi
Saikohan ne poliisit tartunnan vai oliko ne populisteja ennestään ?
- Anonyymi
Mitä, mitä, mitää? Onko kepu hyökännyt ihmisen kimppuun? Älä äänestä kepua!
- Anonyymi
Ei ole kepulit hyökänneet kenenkään kimppuun, vaan persu on purrut koiraa ja nyt ollaan huolissaan siitä, että persu on saattanut tartuttaa siihen koiraan vesikauhun tai populismin, joka sitten leviää epidemiaksi asti.
- Anonyymi
Nyt kantsii ottaa Hesan vihreisiin yhteyttä, ne käy kantamas suvet vaik vennään puolelle,ne on hirveän rohkeaa sakkia ????
- Anonyymi
Kantasko ne persutki ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kantasko ne persutki ?
Joo aloitetaan vihervassareista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo aloitetaan vihervassareista.
Ei ne pure koiria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne pure koiria.
Miten jaksaa se persun purema koira ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten jaksaa se persun purema koira ?
Se jouduttiin lopettamaan 😪
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se jouduttiin lopettamaan 😪
Surkea juttu. Yhen persun takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Surkea juttu. Yhen persun takia.
Elämä on... kovaa! 😐
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724468Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673601Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591897Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261799Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991477Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341027Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18957en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122911Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883