Tuntemuksia sekä toiveita voi myös kirjoittaa tähän ketjuun
Maanantai päivän mietteitä ihan vapaasti saa kirjoittaa mitä mietteitä on tällä hetkellä
12
68
Vastaukset
- Anonyymi
Joo ainut toive ja miete päivittäin on se ettei kukaan ole missään tekemisissä mun Jonnan kanssa olen nii sairaanloisen mustasukkainen jonnasta.
- Anonyymi
Katselen tähtiä, kun sade lakkaa, heitän lantin, sitten toivon.
- Anonyymi
Miehelle olen vain yksi naurun asia. Arvasinkin sen.
- Anonyymi
Mikä ihmeen poru iita täällä palstalla itkee. Anna miehen nauraa ja naura sinäkin!
Kyllä minäkin olen ollut yhdelle miehelle naurun aihe.
Aina ei mene nallekarkit tasan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ihmeen poru iita täällä palstalla itkee. Anna miehen nauraa ja naura sinäkin!
Kyllä minäkin olen ollut yhdelle miehelle naurun aihe.
Aina ei mene nallekarkit tasanVirnuilee siihen malliin, että olen vain nolannut itseni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Virnuilee siihen malliin, että olen vain nolannut itseni.
Mitä sitten
Minä nolaan itseni useinkin, mutta ei se ole niin vakavaa. Epätäydellisyys on parasta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sitten
Minä nolaan itseni useinkin, mutta ei se ole niin vakavaa. Epätäydellisyys on parastaNiin kai. Toivoisin, että hän ajattelisi samalla tavalla :(
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin kai. Toivoisin, että hän ajattelisi samalla tavalla :(
Ajatelkoot mitä tykkää. Jos haluaa loukata, niin eipä paljon välitä. Jotkut vain näkee muissa vikoja eikä itsessään. Pää pystyyn. Unohda tuollainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajatelkoot mitä tykkää. Jos haluaa loukata, niin eipä paljon välitä. Jotkut vain näkee muissa vikoja eikä itsessään. Pää pystyyn. Unohda tuollainen.
Ei halua loukata, mutta ajattelee minua jotenkin hävettävänä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei halua loukata, mutta ajattelee minua jotenkin hävettävänä.
Sille ei sit voi mitään. Anna olla. Kaikki on hyviä sellaisena kuin on.
- Anonyymi
Miehen lämmin katse ja ääni jäivät mieleen päälimmäisenä, sekä sen pienen yhteisen hetken koettu läheisyys. Toiveena heitän, paljon niitä hetkiä lisää. Ja jos uskallan toivoa, että hänkin niitä odottaisi ja toivoisi..
- Anonyymi
Kuuntelen ulkona mökeltävää tuulta ja mietin terveyttä. Yhtäkkiä mikään ei olekkaan kuin ennen. En tiedä miten jaksan pakotetun muutoksen läpi. Ei vaan niin jaksais yhtään mitään. Siis paitsi huolehtia itsestään mutta sitten on työ ja ihmissuhteet. Liikaa.
Joku naapuri parhaillaan kusta lorottaa niin äänekkäästi että tuntuu kuin tänne asti roiskuis. On mahtavan pimeää ulkona, oispa aina niin ei tarttis jaksaa olla aktiivinen.
Pitäis pestä hampaat ja laittaa nukkumaan.
Onkohan se mun puoliso ollut jossain vaiheessa rakastunut, ehkäpä nytkin siihen ystäväänsä tai peräti niin että puoliso ei ole, mutta ystävä olisi. Jotain erikoista siinä on. Mutta nyt ne hampaat.
Maanantaihampaille maanantaipesu ja sitten maanantailoikka unimaailmaan jossa sarastaa jotain tiistaita.
(Kiitos suuresti loistavasta keskustelun avauksesta ap:lle)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt374441Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.522379Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö481442- 931288
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.281237Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381188Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä541149Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161965- 60931
Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175899