et nosta äänen sävyä
et vihjailee mihinkään pahaan
et uhkaile
et puhu seksuaalista
muuten sinulla ei ole toivoa koskaan
pomo naiselle et tee
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mielestäni kirjoituksesi on tyhmä ja taitaa olla provo.
Ei nuo asiat tee naisesta pomoa. Mielestäni nuo liittyy enemmänkin käytöstapoihin.
Toista täytyy aina kunnioittaa ja arvostaa.
Asioista pitää osata keskustella niin kuin aikuiset.
Järjenkäyttö ja tilannetaju. 👆- Anonyymi
Musta tuntuu, että sulla lipsahti tuon provon pointti ohi. Selvästi joku mies uhriutuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Musta tuntuu, että sulla lipsahti tuon provon pointti ohi. Selvästi joku mies uhriutuu.
Niin varmasti onkin, ja siksi kannattaisi miettiä sitä omaa käytöstään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin varmasti onkin, ja siksi kannattaisi miettiä sitä omaa käytöstään.
No niinpä kyllä.
- Anonyymi
kyse tilanteesta kun nainen on virkapenkillä miestä yläpuolella
mies alamainen
mitä mies ei voi silloin tehdä
nainen hylkii miestä joka tapauksessa
eivät ole yhteisymmärryksessä
ja valitsee miehen tilalle naisen, lesbon
siksi mies tekee kaiken yllä mainitun mitä tilanne vaatikin - Anonyymi
Mulla on myös naispuolinen esimies. Yrityksen osakas. En kyllä yhtään varo puhumisiani hänen asemansa vuoksi. Tosin meillä on luontainen kunnioitus toisiamme kohtaan.
Meillä töissä ei koskaan nosteta äänensävyä huutamisen tasolle.
Eikä meillä uhkailla. Uhkakuvat tiedostetaan jokainen muutenkin (korona).
Voin sanoa jotain pientä pikkutuhmaa, joka ei loukkaa, kuten hänkin voi sanoa minulle.
Meille kaikille on tärkeää hyvä työilmapiiri. Jokaisen hyvinvointi on jokaisen tehtävä. Meille on kaikille tärkeää, että on kiva mennä töihin.
Oma rakkaani taas on johtavassa asemassa, korkeassa virassa. Keskustelumme on aina eroottisväritteinen. Hän tekee minut rauhalliseksi, joten ei ole tarvetta korottaa ääntä. Toisaalta hän osaa kuunnella.
Oikeaan uhkailuun emme alennu. Leikkimielistä kylläkin. Tyyliin. Jos joku tarvitsemani asia katoaa, hänen toimestaan, annan piiskaa. Johon hän saattaa vastata: Ihanaa, et ehkä löydä sitä koskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724468Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673601Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591897Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261799Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991477Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341027Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18957en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122911Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883