Tehtaan suunnittelijat lupailevat, että kaikki tulee menemään hyvin. Simulaatioitakin on tehty mutta ne on olleet ennenkin väärässä. Onko mitään muhkeita takuita pyydetty jos rajat ylittyvät, kuten niin aika varmaan tulee tapahtumaan?
Peitelty totuus
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ja rahoitus on yhtä tukevasti ilmassa kuten aina ennenkin. Eu tule tehdasta, kun ei oo rahhoo, eikä tuu.
- Anonyymi
Kyllähän touhu suoraan sanottuna vittuttaa. Rahan säästämisen vuoksi hyvät mökkivedet menee pilalle, puhumattakaan Kalkonniemen uimarannasta.
- Anonyymi
surkea provo.....eikö älli riitä yhtään parempaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
surkea provo.....eikö älli riitä yhtään parempaan?
Se on tosiasia! Perustele jos olet eri mieltä.
- Anonyymi
Surkuhupaisaa kuinka bio-tehdasta mainostetaan luontoystävällisenä.
- Anonyymi
Joko rakentaminen on alkanut?
- Anonyymi
Höhöhöö! Tehdas on heikkomielisille tehty satu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höhöhöö! Tehdas on heikkomielisille tehty satu.
Voi nenä mikä kirjoitus! Vai että heikkomielisille! Huh huh. Koko Kemijärvi paitsi NEGAN suoltajat rakastaa tehdasta ja työtä, koska täällä kaupungissa on jo kaikki mitä normaali ihminen voi toivoa paitsi se tehdas ja se tulee IHANAA <3 IHANAA <3 Kemijärvi on työn ja rakkauden kaupunki! Kiitos, kiitos.
- Anonyymi
Tästä keskustelusta poistettiin taas aivan asiakirjoitus, miksi!
Nimimerkki ryöstetty
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461