Vihreitä mädättäjäpoliitikkoja ei saa kohta arvostella lainkaan
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/6524c475-9e88-4aef-aee2-2235bfd18998
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/6524c475-9e88-4aef-aee2-2235bfd18998
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
"Mies tuomittiin petoksesta 40 päivän ehdolliseen vankeuteen. Lisäksi hänet velvoitettiin korvaamaan Palace Kämp Hotellit Oy:lle maksamatta jääneistä palveluista 2457 euroa."
Eihän vihreiden mädättäjä poliitikot maksa itsekään hotellilaskuja ja matkustavat veronmaksajien piikkiin.
Lisäksi aiheuttavat suuria menoja veronmaksajille, eikä mitään tuomiota, vaikka hävittäisivät muutaman miljardin veronmaksajien rahoja.
Huvittavaa että mies on vangittuna. Samaan aikaa monet raiskaajat odottaa vapaalla tuomiota ja se yks juippi puukotti kuukausi sitten jotain miestä, se päästettiin vapaaksi ja sitten se tappoi toisen miehen. Hieno laki suomessa kun vähän arvostelee paskaa politiikkoa niin joutuu olee vankilassa mutta vakavissa rikoksissa monet päästetään vapaaksi odottamaan tomiota.
Persuja kiukuttaa, kun ei saa netissä uhkailla vapaasti..
Minä uhkaan työntää sormen Wuppiksen nenään ☝️
Työnnät sen omaan..🍑
Jatkaakseni aikaisempaa keskusteluamme, tuossa on erinomainen kolumni Wuppikselle luettavaksi.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007068438.html
Onko sulla joku delirium päällä? Kyllä sä ton sinne jo eilen laitoit..
Jaa, ei kun se oli vain saman henkilön kirjoitus.. Sä vissiin fanitat.
Ps. Kurditkin on muslimeja.
Eikö höppänällä muisti enää pelaa? Se oli eri kirjoitus.
Fanittaa varmaan Jordan Petersonia kanssa.
Mä näitä sun kommenttejasi luettuani, oon saanut melko ikävän kuvan sinusta.
Onko mulla edes lupa sanoa mitään, tai lupa edes elää... niin epäonnistunut yksilö kun olen. Poliittisesti oon tällä hetkellä "persu" enkä valistunut "viherpiipertäjä"; ja syön punaista lihaa. Olen kyllästynyt katsomaan ympärilleni, missä kuljen ja mihin aikaan vuorokaudesta.
Liiketoiminnassa olen heikommassa asemassa, mitä omatoimiset maahanmuuttajat. Se mikä heille on sallittua, ei ole minulle.
Esim. pizeterian omistaa yks mies ja virallisesti vain hän työskentelee siellä.
4-5 hänen sukulaistaan tai tuttavaansa on aina moikkaamassa yrittäjää, mitä nyt joskus avuliaisuuttaan tekee jotain. Kuljettavat esim. kahden miehen voimin pitzoja asiakkaille.
Parivuotta sitten jäi joku kiinni lampaan teurastuksesta keittiöveitsellä, kurkku poikki ja verenhukkaan kuollut eläin myytiin ruuaksi asiakkaille. Arvaa oliko se liha tarkastettua, kuten pitäisi olla... olihan siinä muitakin puutteita esim. lihan säilytksessä lattialla.
Syyllistyn minäkin lainkiertoon ehkä, kalastan kalaa ja teen siitä ruokaa myyntiin asti.
Olisikohan tuo lievää veronkiertoa, koska raaka aineesta olen maksanut vain kalastus oikeuden vuodeksi, kaikesta siitä kalasta jonka pyydän merestä. Ilmaista kalapihviä ei mulla kuiteenkaan ole myynnissä!
Mulla on omaisuutta ja velkaa sitä vasten, ilmaisia aloitus tukia en ole saanut puolelta vuodelta... tosin en ole anonutkaan yhteiskunnalta rahoitusta. Tasapuolisuutta ois kuitenkin hyvä saada, eri viraistoista, sekä lain edessä!
Kaiken muun ohella; olen myös nainen ja kaikenlisäksi en vissiin edes vielä keski-ikäinen ja poliittisesti epätoivottu yksilö... siis selvästikin hylkiö.
Enkä edes yritä sanoa ett; kaikella ystävyydellä.
trollikka
Noin se ikävä kyllä on nähtävä.
Minua kiukuttaa persut, demarit, vihreät, kristilliset, vasemmistoliitto jne kukin vuorollaan. Persuissa harmittaa eniten ihmisoikeusasiat ja skandaalit. Kristillisissä kristillisyys - vaikka itsekin olen kristitty. Demareissa ja vasemmistossa, vihreissä verorahojen tuhlaaminen.
Kaikesta kiukutuksesta huolimatta Suomi ei ole lähellekään diktatuuria, vaan maailman paras demokratia.
🎅
"Esim. pizeterian omistaa yks mies ja virallisesti vain hän työskentelee siellä.
4-5 hänen sukulaistaan tai tuttavaansa on aina moikkaamassa yrittäjää, mitä nyt joskus avuliaisuuttaan tekee jotain. Kuljettavat esim. kahden miehen voimin pitzoja asiakkaille."
Se on kuule pimeää taloutta, kenties rahanpesua ja laittomasti maassaoloa. Eikun laitat ilmoitusta eteenpäin Kelaan, työkkäriin, Maahanmuuttovirastoon, AVI:in.
"Kaikesta kiukutuksesta huolimatta Suomi ei ole lähellekään diktatuuria, vaan maailman paras demokratia."
- Oli joskus, vaan ei ole enää.
- Ihmisoikeusasiat; tajuatko sä ett islaminuskoiset valtaa maatamme, hitaasti ja varmasti, pohjautuen meidän lakeihimme, niitä osin kun se heitä hyödyttää.
Naisiin kohdistuvan väkisin makaamisen, saavat ensikertalaisina ehdonalaisena, mikä on heillä yleinen naurun aihe!
Tuomio on siis olematon, yhtä tyhjän kanssa; naisiahan mies saa kohdella kuinka haluaa!
Mä en tuomitse ihmisiä ihon värin perusteella, vaan tekojensa.
Eikä muslimi ole sama asia, kuin islamisti...
Koita nyt hitto vie tajuta; miten tämä maa on muuttunut, viimeisen 20 vuden aikana!
Joo, onhan persuissa samoin kuin muissakin ihmisissä, niitä joista en voi sanoa edes hyväksyväni. Yks on juuri outumassa edesvastuuseen törkeästä teosta, pää arkkitehtuurina.
trollikka
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000007021577.html
Jos aika riittää.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006935553.html
Yllättävää (ei ole) ettei persus ymmärrä mitä eroa on arvostelulla, haukkumisella ja uhkailulla.
Trumpista otettu mallia
Trumposta kannaattaa ottaa mallia. Hieno mies!
Ihme, ettei maanpetturille ole tullut enempää niitä uhkauksia.