Nyt juuri vielä Kemi ja lähiympäristö on pelastettavissa koronalta, jos ihmiset jaksavat olla valppaina ja noudattaa ohjeita, jotka eivät ole mahdottomia noudattaa.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Jos nyt ei pysty noudattamaan sääntöjä, kuinka sitten kun ne tulee enemmän rajoittaviksi.
- Anonyymi
Pyssyy kotona ja pikapikkaa käy lähikaupasta hakemassa tupakkia ja kaljaa. Mikäs tässä on oleskellessa. Lääkäriinkin on turha edes yrittää. Netistä löytyy ohjeet joka tautiin. Muista syyä ja juua ja kanamunia voi syödä 0-7 kpl viikossa. Ja kauramaitoa pitää juuva.
- Anonyymi
Hyvinvointipalvelija sanoi juuri että ihmisen pitää tehdä sitä mitä hän haluaa tehdä näin korona-aikana. Jos esim. haluaa olla kotona ja juoda kaljaa niin silloin pitää olla kotona ja juoda kaljaa. Harvinaisen järkevä ammattilainen.
Mie tilasin kaks thaikku tyttöä viettämään lystiä ja "hieromaan". Laittavat ruuat ja kaikki. Parin viikon päästä tulee uudet ja nää nykyset lähtee pois.
Kulluu aika muuten rattoisasti näiden seuralaisten kans.
- Anonyymi
Muista käyttää maskeja ja pestä käsiä.
- Anonyymi
Kyllä tuotakin kaljanjuontia kannattaisi rajoittaa nyt. On lihottavaa. Lihavat kuolevat koronaan eniten.
- Anonyymi
Kemi on ollut aika kiltisti, Tornio pilaa Länsi-Pohjan maineen. Pysyisivät kotonaan Suomessa.
- Anonyymi
Onkohan entisillä mielenosoittajilla vielä niitä Rajat kiinni -kylttejä, nyt olisi niille järkevää käyttöä.
- Anonyymi
Nyt se on sitten Kemissäkin syytä katsoa peiliin. Tänään jo viis.
- Anonyymi
Leväperäistä on ollut, maskeja ei viitsitty käyttää, juhlia pidetään, torniossa käydään. Nolottaa.
- Anonyymi
Ja koronatestiin pitää mennä Tornioon jos sinnekkään sattuu pääsemään. Ratiossa painotetaan että testiin pitää mennä lievissäkin oireissa. Tosi kaksinaamaista touhua.
- Anonyymi
Kannattasko pelastaa enteks kuiteski sotamie Ryan?
- Anonyymi
Hallitus pakeni vastuuta , siirsi alueille päätösvallan . Suositukset ei riitä .
- Anonyymi
Pandemian alussa oli paremmat ohjeet. Kiitos niistä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41139
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1621008Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 61722
- 64713
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135616Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47488
- 47485
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40463- 30463
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?95454- 37448
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440