Nyt juuri vielä Kemi ja lähiympäristö on pelastettavissa koronalta, jos ihmiset jaksavat olla valppaina ja noudattaa ohjeita, jotka eivät ole mahdottomia noudattaa.
Pelastetaan Kemi
14
70
Vastaukset
- Anonyymi
Jos nyt ei pysty noudattamaan sääntöjä, kuinka sitten kun ne tulee enemmän rajoittaviksi.
- Anonyymi
Pyssyy kotona ja pikapikkaa käy lähikaupasta hakemassa tupakkia ja kaljaa. Mikäs tässä on oleskellessa. Lääkäriinkin on turha edes yrittää. Netistä löytyy ohjeet joka tautiin. Muista syyä ja juua ja kanamunia voi syödä 0-7 kpl viikossa. Ja kauramaitoa pitää juuva.
- Anonyymi
Hyvinvointipalvelija sanoi juuri että ihmisen pitää tehdä sitä mitä hän haluaa tehdä näin korona-aikana. Jos esim. haluaa olla kotona ja juoda kaljaa niin silloin pitää olla kotona ja juoda kaljaa. Harvinaisen järkevä ammattilainen.
Mie tilasin kaks thaikku tyttöä viettämään lystiä ja "hieromaan". Laittavat ruuat ja kaikki. Parin viikon päästä tulee uudet ja nää nykyset lähtee pois.
Kulluu aika muuten rattoisasti näiden seuralaisten kans.
- Anonyymi
Muista käyttää maskeja ja pestä käsiä.
- Anonyymi
Kyllä tuotakin kaljanjuontia kannattaisi rajoittaa nyt. On lihottavaa. Lihavat kuolevat koronaan eniten.
- Anonyymi
Kemi on ollut aika kiltisti, Tornio pilaa Länsi-Pohjan maineen. Pysyisivät kotonaan Suomessa.
- Anonyymi
Onkohan entisillä mielenosoittajilla vielä niitä Rajat kiinni -kylttejä, nyt olisi niille järkevää käyttöä.
- Anonyymi
Nyt se on sitten Kemissäkin syytä katsoa peiliin. Tänään jo viis.
- Anonyymi
Leväperäistä on ollut, maskeja ei viitsitty käyttää, juhlia pidetään, torniossa käydään. Nolottaa.
- Anonyymi
Ja koronatestiin pitää mennä Tornioon jos sinnekkään sattuu pääsemään. Ratiossa painotetaan että testiin pitää mennä lievissäkin oireissa. Tosi kaksinaamaista touhua.
- Anonyymi
Kannattasko pelastaa enteks kuiteski sotamie Ryan?
- Anonyymi
Hallitus pakeni vastuuta , siirsi alueille päätösvallan . Suositukset ei riitä .
- Anonyymi
Pandemian alussa oli paremmat ohjeet. Kiitos niistä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1702610- 1612412
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182037Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552013Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."11695"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591404Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1961311Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2161074Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781061Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.347996