Tupakkamies aloitti tupakoinnin jo nuorella iällä. Kun koulussa käytiin nurkan takana välituntisin tupakilla, tapasi tupakkamies siellä tyttöjä ja sieltä ne ensimmäiset tyttöystävätkin löytyivät.
Vähän vanhempana tupakkamies tapasi naisia yökerhon tupakkakopissa ja työpaikan tupakkapaikalla. Tupakoinnin lomassa oli helppo aloittaa tuttavuuden tekeminen.
Savuton mies vietti välitunnit yksin eikä tyttöjä tavannut. Työpaikan naisiinkaan hän ei kontaktia saa.
t. tupakkamies
Tupakkamies löytää kumppanin
24
120
Vastaukset
- Anonyymi
Sikarimies ei ikinä saa seksiä?
- Anonyymi
Tuppakkamies taitaa olla aika vanhaa vuosikertaa. Jo omana kouluaikanani (josta on jo aikaa) tyttöjä oli enemmän tupakkapaikan ulkopuolella, kuin itse tupakkapaikalla. Nykyään tupakkapaikalle menijä saa olla siellä lähestulkoon ylhäisessä yksinäisyydessään.
- Anonyymi
Tupakoimattomat oppilaat eivät olleet välitunnilla yksin, vaan kavereiden kanssa.
Tupakkaoppilailla oli joskus jännä tilanne, kun sinne tupakkapaikalle nurkan taakse
ilmestyi rehtori, joka määräsi tupakanpolttajille tunnin jälki-istuntoa.- Anonyymi
"Tupakkaoppilailla oli joskus jännä tilanne, kun sinne tupakkapaikalle nurkan taakse
ilmestyi rehtori, joka määräsi tupakanpolttajille tunnin jälki-istuntoa"
Missäs tuollaista on tapahtunut ?
Omassa entisessä koulussani (peruskoulun yläaste ja lukio samassa rakennuksessa Espoossa) oli toisaankin tuollainen tupakkapaikka. Mutta en muista yhtään kertaa, että sinne olisi rehtori vaivautunut rangaistuksia jakelemaan.
Että onhan se ikävä juttu, että naiset ovat tuollaisia, että tupakoitsijoille jakelevat itseään, ja kunnon mies joutuu olemaan yksin niin kauan, kunnes tajuaa matkustaa ulkomaille vaimonhakureissulle !
- Anonyymi
Mistä viininainen löytää alkoholistinsa?
- Anonyymi
Totta, en polttanut ja siellä nurkan takana kävi niitä tyttöjä jotka ei polttanut. Samalla lailla kun tytöt jotka ei juoneet, henkailivat sellaisten kanssa jotka joi viinaa
- Anonyymi
Myös raitis nainen valitsee viinamiehen.
t. viinamies
- Anonyymi
Tupakka ja viina ovat alfa-uroksen merkki. Ne osoittavat voimaa ja aggressiota jotka ovat vallan ja menestyksen merkkejä.
Naisten geenit ohjaavat naisia tuottamaan jälkeläisiä lajin menestyneimpien yksilöiden kanssa joiden geenit ovat lajin sisäisesti edistyneimpiä.
Genetiikan kehittyessä tulevat myös treffipalvelut kehittymään ja kumppanit voi asettaa palvelussa geneettiseen paremmuusjärjestykseen.
Kumpi tulee olemaan suositumpi Alfa-Genix vai ATM-genes.- Anonyymi
Tupakointi ja humala osoittavat ihmisen pienuutta ja epävarmuutta itsestään.
- Anonyymi
Genetiikan edistyessä deittailuun, jauhopäät (tupakoijat ja dokaajat) löytävät toisensa ja normaalit seurustelevat sitten normaalien kanssa. :)
- Anonyymi
Tupakkamiehet ja -naiset pilaavat tupakoinnilla elimistönsä, esimerkiksi jänteet ja rustot haurastuvat ja seuraa nivelrikkoja ennen ikääntymistäkin!
Ja jos itsetunnon rakentaa tupakoinnin varaan, on rapistamassa itsetuntoaan ja terveyttään muutenkin.
https://www.fressis.fi/tietopankki/tupakka/tupakoinnin-haitat/
Rööki on noloin harrastus minkä voi valita, rööki aiheuttaa vahvemman riippuvuuden kuin kokaiini. Pidän tupakointiin tottuneita sairaina.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nama-ovat-maailman-viisi-addiktoivinta-ainetta-alkoholi-ja-tupakka-samassa-sarjassa-kovien-huumeiden-kanssa/7225282- Anonyymi
Tupakointi niinkuin viinan juominenkin jättää tietenkin jälkensä. Mutta se on hinta jonka joutuu maksamaan siitä että voi löytää kumppanin ja perustaa perheen.
t. tupakkamies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tupakointi niinkuin viinan juominenkin jättää tietenkin jälkensä. Mutta se on hinta jonka joutuu maksamaan siitä että voi löytää kumppanin ja perustaa perheen.
t. tupakkamiesMutta eihän sinullakaan ole perhettä?! Tai jos on, niin kerro jotain perheestäsi.
- Anonyymi
Itelle viimeisen sysäyksen päätökseen lopettaa polttaminen, antoi se kun toissa kesänä löydettiin aivoinfarktin jäljet sekundaarisena löydöksenä. Tosin olin jo paria vuotta aiemmin päättänyt, että jos jalkani virheasento korjataan, lopetan siinä yhteydessä. Jalkaa ei korjattu, mutta ajatus jäi muhimaan mieleen. Ja sen jälkeen kun viimeisen tupakan tumppasin tammikuun 24. päivä, en ole edes kaivannut tupakkaa. Parhain päätös ikinä. -ihan sivusta
- Anonyymi
Marlboro-man eli Don Johnson.
- Anonyymi
Minä vain tykkään lukea näitä viinamiehen juttuja. Normi persuidarit eivät edes tajua.
>Simiti<- Anonyymi
Viinamiehen neuvoista kannattaa ottaa vaarin niin ei jää yksin.
t. viinamies
- Anonyymi
Tupakointi on yleismpiä syitä syöpiin ja dementiaan, sekä moniin muihinkiin ongelmiin, että siitä vaan.
- Anonyymi
Ei tupakan poltto ja viinan juominen mitää terveellistä ole. Mutta terveyden uhraaminen on hinta jonka joutuu maksamaan mahdollisuudesta löytää kumppani.
Jos elää terveellistä elämää ei tapaa naisia ja jää yksin.
t. viinamies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tupakan poltto ja viinan juominen mitää terveellistä ole. Mutta terveyden uhraaminen on hinta jonka joutuu maksamaan mahdollisuudesta löytää kumppani.
Jos elää terveellistä elämää ei tapaa naisia ja jää yksin.
t. viinamiesMut sit se nainen jää yksin kun sairastut ja kuolet!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut sit se nainen jää yksin kun sairastut ja kuolet!
Tupakkamies ehkä kuolee nuorena ja leski jää yksin, mutta sitä ennen hän on viettänyt monia vuosia perhe-elämää kumppaninsa kanssa. Savuton mies on sensijaan ollut aina yksin.
t. tupakkamies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tupakkamies ehkä kuolee nuorena ja leski jää yksin, mutta sitä ennen hän on viettänyt monia vuosia perhe-elämää kumppaninsa kanssa. Savuton mies on sensijaan ollut aina yksin.
t. tupakkamiesMutta sinä et ole viettänyt perhe-elämää, koska olet Rauman kalamies!
Mut noin muuten kommenttini tarkoitti sitä, että nainen joutuu jäämään yksin miehen huonojen elintapojen vuoksi mutta sinä kommentoit itsekkäästi, että mies ei ole joutunut olemaan yksin 😕
- Anonyymi
No, onhan se hyvä, että tupakkamies löytää ajoissa omaishoitajansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek205656Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.222849Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1552606- 262359
- 821684
- 1461565
- 1341404
- 1331024
- 89984
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40909