No tietenkin sen takia, että Tove unohti piirtää heille persereiän. Mutta asiaan, miksi nuuskamuikkunen vaeltaa aina etelään? Khat:a hakemaan? Panemaan?
Siis oikeasti, keksikää nyt syy nuuskamuikkusen vaellukselle.
Miksi muumit ovat lihavia?
11
645
Vastaukset
Nuuskamuikkunen lähti kuin muuttolinnut syksyllä etelään, kun muumit vetäytyivät talvilevolle, eikä enää ollut seuraa (eikä ilmaista ylläpitoa).
Muikkunen on homo. Varma tieto. Mitä lie siellä etelässä hommoo.
- Anonyymi
Lihavat on leppoisia, siksi.
- Anonyymi
Janson unohti piirtää pohjoisen.
- Anonyymi
Nuuskamuikkunen on kuin minä; ei siedä rajootuksia eikä pakkoa. Vapaus merkitsee kaikkea.
"Arvoituksellinen Nuuskamuikkunen ei suinkaan karta toisten seuraa, mutta vaeltaa mielellään yksikseen. Matkoillaan hän tutustuu uusiin maisemiin ja kokeilee kalaonnea. Erityisen paljon Nuuskamuikkunen rakastaa vaeltamista yöllä, varsinkin kuunvalossa. Uusilla seuduilla hän ei koskaan kysele paikkojen nimiä, vaan nauttii itse matkasta."
Minä samaistun Nuuskamuikkuseen, paitsi en kalasta. Nuuskamuikkusen filosofia on minun filosofiaani.
Vapaus on avainsana. - Anonyymi
Varallisuus lihottaa ja lihavoittaa. Liha voittaa vegaaninkin.
- Anonyymi
Muumit ja muumiot, muumiot ovat monestikin aina aika laihoja kun niitä Egyptistäkin esiin kaivelevat.
- Anonyymi
Nuuskamuikkunen on rakastunut erääseen tyttöseen,nuuskanaikkoseen. Nuuskanaikkonen on viehättävä tyttönen, mutta hieman erilainen kuin muut tyttöset . Tove ei ole hänestä maininnut, koska Nuuskanaikkonen on salainen agemtti ja häntä ei saa missään nimessä paljastaa.
Aika ajoin jos naikkonen kiireiltään ehtii, hän laittaa muikkuselle viestiä telepaattisesti. Ja he tapaavat salaisesti etelän lämmössä.
Siinä syy muikkusen innokkaaseen vaeltamiseen,nainen. - Anonyymi
Aamun uutisissa huvitti että: jos nuori viriili mies painaa vahingossa nappia älypuhelimella, seuraa sellaista että alkaa tulemaan sarjatulella naisten pikkuhousuja ja tissiliivejä.
Postilaatikkoihin tipahtaa aina uudet housut, eli naisten pikkarit. - Anonyymi
Varallisuus on luuseriuden merkki.
- Anonyymi
Menee hakee halpaa nuuskaa Etelä-Ruotsista tietenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648