Uskomatonta kuinka osa ihmisistä ei välitä suojautua ja osa taas uppoaa köyhiin salaliittoteorioihin, joille ei löydy mitään todisteita. Hallituksen tulisi ottaa voimakeinot käyttöön eikä vain toivoa, että kaikki toimisivat vastuullisesti.
Korona kahelit
Anonyymi
31<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Monet ovat tyhmäksi ja välinpitämättömäksi syntyneet. Kaikkia ei ole siunattu maalaisjärjellä.
Ihmetyttää toi moderointi..
Järki hoi, älä jätä! Onko sisälläolo pehmentänyt järjenjuoksun vai mistä näitä salaliittoteorioihin hurahteina oikein sikiää? Jättäkää ainakin 5G mastot rauhaan, jotta voimme hallita teitä! 🤡
Keskustan Lapin piiri kuuluu noihin vastuuttomiin. He uskovat salaliittoteoriaan, että Krista Kiuru on keksinyt koronan.
Kepulaisilla matkayrityksillä on oma lehmä ojassa kun rahahanat kuivuneet. Kiurun vaihto ei avaa portteja, eikä pidäkkään. Arvostus kepua kohtaan on kadonnut kokonaan. Säälittäviä pellejä. Painukoon hevonv***uun!
Noin 3 vuotta sitten törmäsin teoriaan seuraavasta pressasta... Jan Vapaavuori, olisi sen mukaan se. Aika näyttää.
Onko joulupukin lähetysmastoon lisätty säteitä jotka tekevät ihmisistä hallittavampia? Meinaako joulupukki valloittaa maailman tonttuarmeijallaan?
Ei kai sentään
Muistetaanpa myös se, että Googlen paikkatietojen keruukin oli aikanaan, mikä? Niinpä naurettava salaliittoteoria ja sille naurettiin. Kuten nyt tiedätte, teoria piti paikkansa. Ottakaa ihmeessä rokote ja uskokaa muutenkin kaikki mitä uutisoidaan.
Todisteita kyllä löytyy, pitäisi vaan ottaa pää perseestä pois ne nähdäkseen. Mikään ei tietenkään estä menemästä joukon mukana, kuten rotat eräässä sadussa.
Mitä hel**tin todisteita? Hölmöt uskovat nokkelien kepposia.
Niin, ehkäpä se hölmö kuitenkin olet sinä. Tutki asioita, voinet löytää jotain. Mites mikroaaltoaseet, täyttä huuhaata olivat taannoin. Selaileppa hieman uutisia niin löydät todisteita.
Lopeta höpötys ja näytä faktat. Ainiin mutta eihän niitä ole. Salaliittoteoriat ovat pikkuaivojen satuja ☺️
Näytä faktat, etsi itse. Tuskin siihen pystyt, olethan täysin vietävissä.
Joka esittää väitteet saa myös todistaa asiat. Salaliittoteorioiden mukaan kaikki viranomaiset ja uutismediat valehtelevat mutta heidän omat epämääräiset sivustot kerotovat ”tottuutta” ilman mitään todisteita ja faktoja. Luulin tyhmien ihmisten asuvan jenkeissä, mutta on niitä näemmä täällä Euroopassakin.
Eihän täällä kukaan mitään väitä, voit toki lukea mikroaaltoaseista itse. Tekniikan maailmasta löytyy faktaa. Jos et osaa itse hakea netistä ole hakematta.
Turha kuitenkaan väittää mitään hölynpölyksi jos ei edes vaivaudu tutkimaan.
Pitte laita maski paaha etta ei tarttu corona.
Huva paeva,jos pyssy kotona,ei tarttu coronaatia.
Sikasta voi tartua. Elkä suoko semosta.
Hauskaa voi että ku on hauskaa...
maski ei takaa että corona ei tarttuis se on faktaa.
Mutta fiksut käyttää ja osaa myös oikein käyttää kyseistä asustetta.
Minä en kaikkia sanoisi fiksuiksi, käsidesi jää useilla maskillisilla käyttämättä. Etäisyyksien pitäminen on kai myös turhaa kun on maski.
Kortsukin voi vuotaa ja tulla vahinko. Kakkonen on turvallinen valinta joko kumella tai ilman.
Tjaah... meinaakko että kakkosesta ei taudit tartu?
Onnea vaan kokeiluun.
Niinpä, kortsuhan olikin vain ehkäisyä varten. Ehkä isäsi olisi pitänyt käyttää moista. Ihan oikeasti, mistä teitä Idiootteja löytyy 😂😂😂
Ei takaa ei, ainoastaan noin 10e/kpl maksavat maskit voivat estää viruksen läpimenon. Nämä normaalit estävät vain käyttäjän limoja leviämästä. Virus kyllä menee läpi.
Ala sina veljen otta niin vakava kaiki asia. Luotta Herra niin kaiki huva viela.
Ei voi kuin nauraa näille salaliittoteoreetikoille. He uskovat niihin, koska haluavat uskoa. Todellinen totuus ei silloin merkitse mitään. Ihan kuin Trumpin kannattajat.
Kaheli on hän joka huuheltaa ympäriinsä ilman Maskia!
Mine en kahneli.