Pahempia kuin kiihkouskovaiset. Julistavat omia tulkintojaan annetuista suosituksista. Enempää en voi kirjoittaa kun Mode iskee..
Koronahysteerikot
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lantaloorti tekee julistuksiaan ja mode pitää huolta ettei vastaväitteitä julkaista!
- Anonyymi
Tanskalaiset totesi maskit hyödyttömiksi pitäjälleen. Tuo oli jo todettu aikaisemmin monissa muissa tutkimuksissa eri maissa. Tälläkin palstalla huudetaan noiden kanssa. Pitäisi pitää kadulla, kaupoissa ja puutarhassa.
Tuon koronavilkun kanssa on myös huudettu. Ollaan hehkutettu kun niin moni suomalainen on sen ladannut ja kuinka erinomainen apu se on jäljitystyössä. Vilkku on ollut nyt käytössä ja taotaan päiväkohtaisia ennätyksiä.. 351, 461 ja 469 viimeiset lukemat. Hyvin menee, vai meneekö?
Uutissuomalainen: Koronavilkku lähes hyödytön jäljityksessä, sanovat lääkärit
Koronavilkussa paha ongelma – ”Vika koskee pitkiä, yhtäjaksoisia altistumistilanteita”
https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/e49ce692-6262-4aaa-8079-c4d58b54e826- Anonyymi
Maski hyödyllinen, koronavilkku ihan pelle homma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maski hyödyllinen, koronavilkku ihan pelle homma.
käsien pesu tärkein asia.
- Anonyymi
Huomautus kasvomaskista johti tappoon Pietarissa – bussimatkustajien rajuksi kääntynyt riita tallentui videolle. Iltasanomissa tuollainen otsikko..
Onko Rollossa tapahtunut vastaavaa? - Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/kiinassa-kolme-uutta-tartuntaa-maa-reagoi-sulkemalla-kouluja/#fc4365ea
Tengel ja Marin sanoo mitä?- Anonyymi
Mitäpä tuohon tarvitsee sanoa. Vaikkapa Kemissä ilmoitettu tänään 3 uutta tartuntaa. Altistuneet karanteeniin ja homma hoidossa. Tornio oli reilu viikko sitten Suomessa kärjessä uusissa tartunnoissa. Ei ole tullut uusia tartuntoja ja valuu hyvää vauhtia alaspäin..
- Anonyymi
Vehkeiden pesu saippualla ja miedossa vedessä saa neidon huokailemaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17605- 67557
- 93535
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437