Esim. Kauppatori ja Toriportti ei piittaa kumpikaan turvaväleistä. Lapetaan tavaroita, ei hetkeä malteta odottaa jos jonoa. Odottakoon jonottavat!
Miksi kassat ei piittaa turvaväleistä?
27
156
Vastaukset
- Anonyymi
Jotain järkeä niillä sentään vielä on! Vittuun maskit ja "suositukset"..
- Anonyymi
Oikein, juuri näin. Hyvä komentti!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikein, juuri näin. Hyvä komentti!
Juu hyvä, saadaan yhteiskunta kiinni muutaman pässin takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu hyvä, saadaan yhteiskunta kiinni muutaman pässin takia.
MITÄ TARKOITAT EI OLLA POHJOISKOREASSA . EI OO MASKI PAKKO ÄLY HOI PELLE OOT
- Anonyymi
Älä mene kauppaan jos pelottaa
- Anonyymi
Tietenkin kassan vika tämäkin. Tämä on helppo hoitaa niin, että älä lapa omia ostoksia hihnalle, ennen kuin edellinen on poistunut.
- Anonyymi
Oletkos kokeillut pippurisumuttimella leventää hajurakoa ???
- Anonyymi
En ole pippuria kokeillut .
Piereskellyt kyllä olen muutamia kertoja .
Se tuntuu vain villitsevän varsinkin vanhempia naisia .
Intohimon tuoksu !
- Anonyymi
Miksei niitä saisi lappaa hihnalle? Ei se korona siitä sun hernekeittopurkista hyppää. Haloo suvakki!!
- Anonyymi
Etkö älyä? Jos ei hihnalla ole tavaroita, niin kassaneiti ei niitä lapa eteenpäin. Tämähän ketjun aloittajalla oli murheena.
- Anonyymi
Itse ajattelen; jokainen hoitakoon työnsä niin kuin pitää tänä aikana. Kuuluu ammattimaisiin tapoihin.
- Anonyymi
Pitää olla jumalattoman tyhmä ihminen jos kassatyötekijää syyttää. Eihän niitä tavaroita ole pakko siihen hihnalle lapata jos pelottaa muut ihmiset! Aina on myös mahdollista huomauttaa asialllisesti ja jos tämäkää ei vaikuta niin sitten kannattaa pierasta. Olen huomannut, että noin 5 sekunnin päästä alkaa vaikuttamaan. Vaikutus vielä tehostuu kun vilkaisee sitä lähellä olevaa ja astuu sitten itse askeleen pois päin.
- Anonyymi
Tyhmä joka noita puolustaa. Kai ovat likinäköisiä.
- Anonyymi
Kauppiaidenvika mikäli ei ohjeistusta kunnolla
- Anonyymi
Siellä kaupan lattiassa on kyllä selvät merkit
missä olisi syytä seisoa , ettei olisi liian lähellä edellistä .
- Anonyymi
On kauppiaan velvollisuus huolehtia siitä että kaikki kassat ovat käytettävissä. Kassan velvollisuus on taas huolehtia siitä että edellinen asiakas on kerennyt pakata ostoksensa ennen kuin aloittaa seuraavan asiakkaa ostosten laskuttamisen.
- Anonyymi
Kauppias on todellakin suuri vaikuttaja siihen, saako koronavirus helpon uuden "elättäjän". Joulu on tulossa ja ostosmäärät ovat melkeinpä jokaisella asiakkaalla tavanomaista suurempia. Joten ylimääräisiä käsiä tarvitaan eli ostosten kassiin laittavia työntekijöitä.
- Anonyymi
Olettaisin näin. että tämän tulevan joulun ostosten tekijät suuntaavat siihen kauppaan jossa tietävät kaikkien kassojen olevan jatkuvasti toiminnassa.Eli se kauppias vaurastuu joka kunnioittaa asiakkaiden palvelua koronariskin välttämiseksi.
- Anonyymi
Harvinaisen tyhmää sakkia jos kauppiaita tai varsinkaan kassatyötekijöitä moittii. Minkäs teet tyhmiä riittää ja sikiää koko ajan lisää.
- Anonyymi
Puhutko itsestäsi välinpitämätön koronakaheli
- Anonyymi
Idiootilta vaikutat kommenttisi perusteella. Toivottavasti tilaat kotiovellesi toimitettuna ostoksesi.
- Anonyymi
On todella lapsellista puhua moittimisesta. Kun on kyse vastuunkannosta koronan leviämisen estämiseksi.
- Anonyymi
Kyllä. Ihmiset on putkinäköisiä👍👍😠
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/whon-asiantuntija-varoittaa-kolmannesta-aallosta-ensi-vuoden-alussa/#fc4365ea
Tengel kiistää ja marin komppaa? - Anonyymi
Oli kaupakasa kaunis silma. Vaha jai ihasele.
- Anonyymi
Idiootti jälleen haluaa ilmoittaa olemassaolostaan.
- Anonyymi
puukko keuhkoon sulle .. hyvää joulua sitä et nää
Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885