Eipä taida olla uskottava.
Koronavilkku toimii kun vastaan tulee joku ulkomaalainen, heti hälytyskellot toimii. Ei opittu mitään viime keväästä, ollaan niinkuin ei mitään koronaa olisikaan, mutta kemijärviläiset osaa suojautua, ja se on hyvä. Joulu tulossa ja monella ostokset tekemättä siispä nyt tarkkana.
Koronavilkku?
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
9 tartuntaa 4 uutta kahden viikon aikana ja ketä he olivat?
- Anonyymi
Ja kohta varmaa lisää ku ollu crossfit pikkujoulut!
Täysin edesvastuutonta toimintaa järjestäjältä. Maskeja ei kellään
- Anonyymi
Kyseessä on koronapöhö. Se näkyy kuntien tukemisen lisäksi myös esimerkiksi yrityskentällä, jossa konkurssien määrä on tällä hetkellä aivan poikkeuksellisen alhainen. Monet alat ovat kuitenkin helisemässä. Tukien kohdistuminen siis ontuu.
Kemijärvi ei ole kärsinyt covid-19:sta. - Anonyymi
Valmiuslaki voimaan etelän tartuttajat häkkiin.
- Anonyymi
200 lähti Kanarialle viime viikolla näin se kuppa leviää.
- Anonyymi
Koronaa tulee Suomeen myös rajojen ulkopuolelta, sillä Suomesta on edelleen mahdollista matkustaa ulkomaille ja lentokoneet liikkuvat. Ulkomaanmatkojen kohdemaat tai lentoyhtiö saattavat kuitenkin edellyttää matkustajilta tuoretta todistusta negatiivisen koronavirustestin tuloksesta tai niin sanottua fit to fly -todistusta.
Suomen Uutisten tietojen mukaan Helsingin ja Uudenmaan alueen terveydenhuollon yksiköissä on koko syksyn ajan testattu maahanmuuttajataustaisia, Suomessa asuvia henkilöitä, jotka ovat tarvinneet todistusta kotimaahan tai lähtömaahan suuntautuneen matkan vuoksi.
Maahanmuuttajat lomailevat tai käyvät muuten vierailulla kotimaissaan, kuten Irakissa, Afganistanissa, Somaliassa ja Keniassa. Toisaalta Suomesta matkustetaan paljon myös esimerkiksi Kiinaan ja Thaimaahan.
Suomen Uutisten tavoittama, pääkaupunkiseudulla työskentelevä terveydenhuollon ammattihenkilö on tilanteesta huolissaan.
Maahanmuuttajat matkustavat maihin mistä ovat pakoon lähteneet? Kummallista? Samoin venäläiset joilla on kaksoiskansalaisuus?
On tämä erikoinen maa.
- Anonyymi
Tinderi pimppisovellus sensijaan pirisee yhtenään.
- Anonyymi
Piirakkaa ropisee, aijaijaijaaih.............. . . . . .
- Anonyymi
Koronavilkku on erinomainen keksintö. Kannattaa perehtyä sen toimittaperiaatteeseen, toimii eteläsuomessa erittäin hyvin. Toimintaperiaate on mielenkiintoinen se slvittää altistuneet.
- Anonyymi
Hyvin on toiminut pääkaupunkiseudulla.. Hesassa ja Vantaalla yli 200 2 viikon lukema, Espoossa 180. Kempassa lukema 27.7..
Uutissuomalainen uutisoi noin viikko sitten : Koronavilkku lähes hyödytön jäljityksessä, sanovat lääkärit
- Anonyymi
Milloin keksitään varasvilkku?
- Anonyymi
Oulussa ollaan kusessa , korona levijää vauhdilla , sitä on oltu kuin covid-19 ei olisi eikä ole ollutkaan. Siinä on näytteenottajat tiukilla ,kun pitäisi koko Lapin näytteetkin saada tehtyä ,koska Lapistakin sinne lähetetään.
Kemijärvi voi taas hyvin ,vaikkakin noita tilaus-autoja näkyy pyörivän, varokaa.- Anonyymi
Black-friday-huuma...koronavilkku? On tyhmää järjestää tai yleensä mennä ruuhkaan.
- Anonyymi
RAHAA ON TÄSSÄKIN TUHLATTU TURHUUTEEN.
PAREMPI OLISI OSTAA VAIKKA HEDELMIÄ JA VIHANNEKSIA JA LAHJOITTAA NIITÄ VAIKKA VANHAINKOTEIHIN - SE EHKÄSISI - TÄMÄ ON VAIN TYPERÄÄ RAHAN KÄYTTÖÄ!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h573545- 413330
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062781Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv452527Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541963Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151609- 321493
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061307Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p201268- 1801241