Miksi pidän rockmusiikista, kun rockmaailma on ollut ja on yhä täynnä isolla egolla buustattuja laulajia ja muusikoita ja lavalla kukkoilevia testosteronia uhkuvia machomiehiä? (no, ei ihan kaikki ole sellaisia, mutta monet on tai on ainakin ollu joskus). Itse olen aika kaukana tällaisesta isoegoisesta tyypistä, joten sen perusteella mun pitäis kuunnella pelkästään vaikka jazzia, kansanmusiikkia tai vaikka Katri Helenaa tai Paula Koivuniemeä =) Silti rock (ja myös jonkun verran heavy) sytyttää mua. Viimeisien vuosien ajan se on musiikin laji, joka on saanut muhun virtaa ja antanut voimaa ja intoa ja iloa. Rock kuuluu mun elämään monena päivänä. Jos en kuuntele mun suosikkiartisteja ja bändejä, niin luen jotain aiheeseen liittyvää kirjallisuutta kuten jonkun mun suosikkiartistin tai muusikon muistelmia tai vaikka historiikkia mun suosikkibändistä tai keskustelen aiheesta netissä kuten täällä 24:ssa. Mua voi kai ehkä kutsua jonkinlaiseksi rockhulluksi =)
Jos kuuntelette rockia ja/tai heavya niin mikä siinä sytyttää?
Miksi pidän rockmusiikista?
Anonyymi
1
111
Vastaukset
Tuo aloitus on mun tekemä. Taas kirjautuminen oli lähtenyt pois päältä ja kirjoitus tuli anonyyminä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1264650Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv732683Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68838Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799