Haluaakohan mieheni exänsä takaisin?

Anonyymi

Eli olen avoliitossa ja suhde eteni hyvin nopeasti. Mieheni kertoi heti alkuun kaukosuhteestaan ja että olisivat halunneet olla yhdessä mutta välimatka.

Nyt kaksi kertaa olen nähnyt et hän käy exänsä Facebook sivuilla ja kerran tuli häneltä viesti jonka näin ja hän yritti salata sen multa eka.

Hän haluaa olla exänsä kanssa kaveri mutta en voi tunteilleni mitään et mua ärsyttää.

Voinko vaatia poistaa miestä exänsä facesta ja IG?

7

186

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkuperäinen lisää että miehellä on IG kuvia paikoista joissa exän kanssa käyneet ja tekstinä tyyliin: paras seura ja sydämmiä ym

    • Anonyymi

      Kaikilla on menneisyys. Jos et sitä pysty hyväksymään niin tulevaisuutta tuskin on. Poikkeukena se, jos olet jonkun ensimmäinen ihmis-suhde.

      • Anonyymi

        * poikkeuksena*..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        * poikkeuksena*..

        moiva ;)


    • Anonyymi

      No, minä ehkä kysyisin mieheltä, onko hän nyt varmasti sitten jatkanut elämänsä vai onko henkisesti vielä kiinni tässä eksässä ja toisin julki miltä minusta tuntuu. Epävarmuus tulee nyt siitä, kun hän on perusteeksi erolle ilmoittanut "vain" tuon etäisyyden. Kerro hänelle miltä sinusta tuntuu. Jos on fiksu mies, niin hän osaa saada sinut tuntemaan itseäsi turvalliseksi parisuhteessanne.

    • Anonyymi

      Kaikilla on exiä, varmasti sinullakin(?) kai itsekkin saatat välillä vaihtaa exän kanssa muutaman sanan jos olette vain kavereiksi taantuneet. Tuskin tämä ihminen tulee pitkän matkan päästä varastamaan miestäsi sinulta.

      Se että onko miehesi tunne tasolla vielä kiinni edellisessä voi olla mahdollista. Yleensä ne exät tuppaa unohtumaan kun aletaan seurustelemaan ja ollaan uuden suhteen huumassa. Mutta jos itseäsi asia häiritsee ota se puheeksi, rehellinen avoin keskustelu usein auttaa monessa asiassa. Et voi vaatia toisen ihmisen poistamista facessa ja igssä. Et voi omistaa tai rajoittaa toista keiden kanssa saa ja ei saa olla kavereita ja yhteyksissä.

    • Anonyymi

      Itse seurallisia vaivihkaa hiljaa sivusta mitä tapahtuu.jos palaavat yhteen et voi sille mitään. Se onkin mielenkiintoista kun olet kuin et olisi huomannut mitään niin nähdä mitä heillä tapahtuu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4592
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3403
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      41
      1438
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1353
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1206
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1102
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      998
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe