Haluaakohan mieheni exänsä takaisin?

Anonyymi

Eli olen avoliitossa ja suhde eteni hyvin nopeasti. Mieheni kertoi heti alkuun kaukosuhteestaan ja että olisivat halunneet olla yhdessä mutta välimatka.

Nyt kaksi kertaa olen nähnyt et hän käy exänsä Facebook sivuilla ja kerran tuli häneltä viesti jonka näin ja hän yritti salata sen multa eka.

Hän haluaa olla exänsä kanssa kaveri mutta en voi tunteilleni mitään et mua ärsyttää.

Voinko vaatia poistaa miestä exänsä facesta ja IG?

7

139

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkuperäinen lisää että miehellä on IG kuvia paikoista joissa exän kanssa käyneet ja tekstinä tyyliin: paras seura ja sydämmiä ym

    • Anonyymi

      Kaikilla on menneisyys. Jos et sitä pysty hyväksymään niin tulevaisuutta tuskin on. Poikkeukena se, jos olet jonkun ensimmäinen ihmis-suhde.

      • Anonyymi

        * poikkeuksena*..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        * poikkeuksena*..

        moiva ;)


    • Anonyymi

      No, minä ehkä kysyisin mieheltä, onko hän nyt varmasti sitten jatkanut elämänsä vai onko henkisesti vielä kiinni tässä eksässä ja toisin julki miltä minusta tuntuu. Epävarmuus tulee nyt siitä, kun hän on perusteeksi erolle ilmoittanut "vain" tuon etäisyyden. Kerro hänelle miltä sinusta tuntuu. Jos on fiksu mies, niin hän osaa saada sinut tuntemaan itseäsi turvalliseksi parisuhteessanne.

    • Anonyymi

      Kaikilla on exiä, varmasti sinullakin(?) kai itsekkin saatat välillä vaihtaa exän kanssa muutaman sanan jos olette vain kavereiksi taantuneet. Tuskin tämä ihminen tulee pitkän matkan päästä varastamaan miestäsi sinulta.

      Se että onko miehesi tunne tasolla vielä kiinni edellisessä voi olla mahdollista. Yleensä ne exät tuppaa unohtumaan kun aletaan seurustelemaan ja ollaan uuden suhteen huumassa. Mutta jos itseäsi asia häiritsee ota se puheeksi, rehellinen avoin keskustelu usein auttaa monessa asiassa. Et voi vaatia toisen ihmisen poistamista facessa ja igssä. Et voi omistaa tai rajoittaa toista keiden kanssa saa ja ei saa olla kavereita ja yhteyksissä.

    • Anonyymi

      Itse seurallisia vaivihkaa hiljaa sivusta mitä tapahtuu.jos palaavat yhteen et voi sille mitään. Se onkin mielenkiintoista kun olet kuin et olisi huomannut mitään niin nähdä mitä heillä tapahtuu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7503
    2. 94
      5338
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      4987
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4364
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3120
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2749
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      46
      2742
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      57
      2332
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2299
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1900
    Aihe