Haluaakohan mieheni exänsä takaisin?

Anonyymi

Eli olen avoliitossa ja suhde eteni hyvin nopeasti. Mieheni kertoi heti alkuun kaukosuhteestaan ja että olisivat halunneet olla yhdessä mutta välimatka.

Nyt kaksi kertaa olen nähnyt et hän käy exänsä Facebook sivuilla ja kerran tuli häneltä viesti jonka näin ja hän yritti salata sen multa eka.

Hän haluaa olla exänsä kanssa kaveri mutta en voi tunteilleni mitään et mua ärsyttää.

Voinko vaatia poistaa miestä exänsä facesta ja IG?

7

167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkuperäinen lisää että miehellä on IG kuvia paikoista joissa exän kanssa käyneet ja tekstinä tyyliin: paras seura ja sydämmiä ym

    • Anonyymi

      Kaikilla on menneisyys. Jos et sitä pysty hyväksymään niin tulevaisuutta tuskin on. Poikkeukena se, jos olet jonkun ensimmäinen ihmis-suhde.

      • Anonyymi

        * poikkeuksena*..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        * poikkeuksena*..

        moiva ;)


    • Anonyymi

      No, minä ehkä kysyisin mieheltä, onko hän nyt varmasti sitten jatkanut elämänsä vai onko henkisesti vielä kiinni tässä eksässä ja toisin julki miltä minusta tuntuu. Epävarmuus tulee nyt siitä, kun hän on perusteeksi erolle ilmoittanut "vain" tuon etäisyyden. Kerro hänelle miltä sinusta tuntuu. Jos on fiksu mies, niin hän osaa saada sinut tuntemaan itseäsi turvalliseksi parisuhteessanne.

    • Anonyymi

      Kaikilla on exiä, varmasti sinullakin(?) kai itsekkin saatat välillä vaihtaa exän kanssa muutaman sanan jos olette vain kavereiksi taantuneet. Tuskin tämä ihminen tulee pitkän matkan päästä varastamaan miestäsi sinulta.

      Se että onko miehesi tunne tasolla vielä kiinni edellisessä voi olla mahdollista. Yleensä ne exät tuppaa unohtumaan kun aletaan seurustelemaan ja ollaan uuden suhteen huumassa. Mutta jos itseäsi asia häiritsee ota se puheeksi, rehellinen avoin keskustelu usein auttaa monessa asiassa. Et voi vaatia toisen ihmisen poistamista facessa ja igssä. Et voi omistaa tai rajoittaa toista keiden kanssa saa ja ei saa olla kavereita ja yhteyksissä.

    • Anonyymi

      Itse seurallisia vaivihkaa hiljaa sivusta mitä tapahtuu.jos palaavat yhteen et voi sille mitään. Se onkin mielenkiintoista kun olet kuin et olisi huomannut mitään niin nähdä mitä heillä tapahtuu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5764
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2579
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2497
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      8
      2079
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1353
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      62
      1107
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1042
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      825
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    Aihe