Kulttuuri on vihdoinkin saavuttanut Utahin

Mä olen odottanut tätä päivää niin kauan kuin jaksan muistaa.

Utah, olen sinun.

(reps)

https://yle.fi/uutiset/3-11665681
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
Aloittaja

Siis vittu aikuusten oikeesti.

No haloo jos Utahista voisi vielä soittaa jonnekin.

Huh huh

(naurua)

Äänestä
  • Aloittaja

  • Aloittaja

    Funeau kirjoitti:

    Niin

    Kaikki kestää aikansa.

    (hihitystä)

    https://www.youtube.com/watch?v=cHWs3c3YNs4

    Mjoo

    Lievä räkätauti sopii mulle kuin valettu. Ei muuta kuin ämpäri viereen, niin ei tarvitse Nessuja tuhlailla; Nessut kaiken tietämyksen mukaan sopivat vain säädyllisiin tilaisuuksiin, kuten katsomoon.

    (hihitystä)

    Äänestä

Yksi taiteilija aikoinaan pyysi lupaa pystyttää kyseisen pystin jonnekkin luonnonsuojelualueelle ja kun lupaa ei herunnut päätti omin luvin pystyttää paikkaan jota ei kertonut kenellekkään ulkopuoliselle. Mainitsi vain jotta se on hyvin piillotettu kahden kallion väliin eikä sitä voi ilmasta käsin helpolla havaita.

Vuosituhannen vaihteessa tuosta oli jo juttua. Nyt sitten ovat "rangerit" onnistuneet löytämään geokätkön.

Äänestä
  • Aloittaja

    Oho

    Vaikka tarina ei olisikaan tosi, niin se on hyvin kerrottu. En viitsi alkaa tarkistelemaan lähteitä, sillä se ei ole trendikästä.

    (naurua)

    Äänestä

  • Aloittaja

    Funeau kirjoitti:

    Oho

    Vaikka tarina ei olisikaan tosi, niin se on hyvin kerrottu. En viitsi alkaa tarkistelemaan lähteitä, sillä se ei ole trendikästä.

    (naurua)

    Noin "pääperiaatteiltaan" kuitenkin pysytään linjassa, eli siinä että tämä on taas jonkun vihervassarin pila, jolla halutaan murentaa Yhdysvaltain todellista luonnetta ja sen yhteiskunnallisen rakenteen (infrastruktuurin) puutetta.

    (hihitystä)

    Äänestä

Plääh. Tuossa ei ole mitään ihmeteltävää. Galaktinen masentunut matkaaja päätti vain mennä multiversumin syrjäisimpään kolkkaan.

Samalla sitten kun söi toukkia hengenpitimeksensä, päätti ajankuluksensa tehdä taidetta. Tämä tapahtui linnunratamme eli galaksimme ajanlaskun mukaan vuonna XC873.

Meidän tietämättömien aliolentojen mukaan se tapahtui n.65 miljoonaa vuotta sitten.

>Simiti<

Äänestä
  • Aloittaja

    Mjaa

    No ei sinne nyt vittu junaa mene. Tuskin edes bussilla pääsee, tai taksilla.

    Hevosellako pitäisi mennä?

    (hirn)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Funeau kirjoitti:

Mä olen odottanut tätä päivää niin kauan kuin jaksan muistaa.

Utah, olen sinun.

(reps)

https://yle.fi/uutiset/3-11665681

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu