Muusikot egoisteja

Moni muusikko on ollut tavatessani egoisti
Ajattelee ääneen vain itseään, omaa itseään, omaa itseään ja jälleen kerran vain itseään.

Anteeksi kuinka?

Ajattelee vain itseään.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joillakin nousee maine ja kunnia niin sanotusti hattuun, sitten kun sitä mainetta ja kunniaa rupeaa tulemaan enemmän. Esim. Robert Plantilla alkoi vähän nousta ego hattuun Zeppelinin saadessa yhä enemmän kuuluisuutta 1970-luvulla ja hän rupesi käyttäytymään kuin joku jumala. Silti pidän Plantista. Hän osaa tarvittaessa ja halutessaan olla haastatteluissa ja muutenkin julkisuudessa myös tosi hurmaava (esim. MTV guest VJ show, 1982 ja toinen pätkä jostain 1980-luvun lopusta). Myös David Coverdale osaa olla todella kohtelias, ystävällinen ja hauska (ainakin puhuessaan faneille ja toimittajille). Pidän myös Rob Halfordista, sillä hän on aina ollut, nuoresta pitäen haastatteluissa ja ollessaan tv-ohjelmissa kohtelias, ystävällinen, rauhallinen ja hauska. Ja yksi, jolla ego ei ole ollenkaan noussut hattuun, ainakin vaikuttaa siltä on Brian May. Siinä kohtelias ja ystävällinen mies eikä hän puhu koko ajan vain itsestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moni muusikko on ollut tavatessani egoisti
Ajattelee ääneen vain itseään, omaa itseään, omaa itseään ja jälleen kerran vain itseään.

Anteeksi kuinka?

Ajattelee vain itseään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu