Potilaalle määrätty pysyvä lääkitys, invalidi prosentti 100% pysyvä lääkitys ei kontrolli käyntejä, potilas ottanut lääkkeen suunnitellusti, menee hakemaan sovitusti lisä lääkitystä Apteekista kun on loppunut, Apteekissa ei anneta lääkettä koska Tk,n lääkäri on omavaltaisesti muuttanut lääkkeen luovutus ajan jaksoa 15 vrk. pidemmäksi, nyt potilas 15vrk. ilman pysyvää lääkitystä.
Jälleen Tornion Tk,n töppäys
Anonyymi
27592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Eikö+100%+invalidilla+liiku+vain+silmät+päässä,+miten+se+on+voinut+mennä+hakemaan+lääkitystä.
On tuttua myös minulle, on käynyt kahdesti sama juttu, ei mitään yhteydenottoa lääkäriltä vaan oman mielensä mukaan on päättänyt muuttaa lääkitystä mitenkään informoimatta potilasta, eli minua, vituttaa tuollainen ylimielisyys, ja kun täällähän ei voi käydä edes Terveystalolla kun ovat kaikki samassa lahkossa, eli Ronkaisen lampaat ky.
Kyllä lääkäri tietää mikä lääkitys sinulle sopii.
Höpö höpö juttuja,mielisairaan jokellusta
Kaiken maailman dosentti päässy johtajaksi, määräilee ny vähän kaikkia.
Taas on perssua höynäytetty perusteellisesti,,,, Hohohohoho,, ,,,
Niillä on kummallinen tapa muunnella lääkitystä kuulematta potilaan voinnin kohoamista/huonontumista, se on lääkinnällisesti väärin, otin asiasta selvää potilas asiamieheltä koska minun lääkitystä muuttivat että meinasi henki lähteä, ei ne saa muunnella sitä ottamatta yhteyttä potilaaseen, sellainen on laki.
Onko se Tornion tk myös tässä Länsi-Pohja Mehiläisessä? Tällä alueella vaikuttaa olevan hankaluuksia sairailla lääkkeiden ja lääkäriin pääsyn kanssa. Kuten Keminmaan tk:ssakin.
AVIlle ilmeisesti pitänee alkaa kantelua tekemään!
Samaa joukkoa ne on kaikki herhiläisen alaiset, on ollut juuri tarkoitus tehdä kantelu asiasta kun sydämen toimintaan vaikuttava lääke muutettiin ihan tietämättäni, ja se loppui kesken, eli rytmiä hidastava lääke, oli käytävä erään tuttavan luona lainaamassa ko. lääkettä, onneksi hänellä sitä oli ylimääräisenä.
Taidan tietää tän lääkärin. Saman tempun teki mulle, keskussairaalasta kirjoitettu lääkitys vielä.
Mulla oli Merikosken kuntoutus ja tutkimus keskuksen Professorit ja lääkärit aloittanut pysyvän lääkityksen, ja sen tarkempaa kaksi kuukautta kestävää tutkimusta ei ole, tämä yks ketku pilasi sen, nehän on kaikki nyt samassa koplassa, ei muuta kun konetta tuijottavat sano mitä sano, ei potilaan tila kiinnosta, se on ohjeistus ainut ei mitään potilaan tilaan liittyvää.
Pakko tässä on alkaa toimiin, ei siitä mitään tule että tuollainen monopolinen oikeus määrätä ihmisten elämän laadusta on jollain, se jatkuu niin pitkään että siihen tartutaan.
Mulle Oulussa nivelprofessori määräsi buranaa,Tornion mielivaltainen tohtori oli muuttanut lääkkeen Norspan laastareiksi,ei ole kipuja ,ei meinaa tie piisata.
Ahaa, ja tietysti nautittava sisäisesti, näinhän se täällä menee, kaikki ohjeet ja lääkkeet sekaisin, vahvuus tosin on nalle laastarin luokkaa, tosin kun ei ota liimaosan suojaa pois, on se helpompi niellä.
On ihan sama kun menee tuonne jompaan kumpaan vastaanotolle, niin ne ei muuta tee kun katsoo netistä minkä tälle vuosimallille on oikein, ja mitä on joskus määrätty lääkkeeksi, sama jos veis auton korjaamolle, korjaaja katsois netistä auton vuosimallin ja mitä on joskus ollut, eli takapyörän laakeri on jouduttu vaihtamaan aiemminkin, no sehän tietysti sama asia, omistaja tyytymätön, väittää moottorin kampiakselista kuuluvan kalinaa, epämääräinen asiakas, jatketaan vaihtamalla jälleen takapyörän laakeri, no minun tapauksessa katsottiin vuosimallikin väärin, neljä vuotta myöhemmin käyttöön otetuksi.
Juu ne saa asiakkaan tuntemaan itsensä pöljäksi, heillä on sellainen käytös heti, että tuntuu kun ihan heitä kiusatakseen olisi tullut valittamaan olematonta vaivaa, siellä on Netissä rekisterit mitä ne sanoo, sama ohje päänsärkyyn, Koronaan, ja siihenkin jos olet nilkkasi katkaissut.
Höpö höpö
Joo joo elikkä lääkitys Oxynormia ka Norspania niinkö? Sekö olis hyvä? Narkit hoitoon sanon mä
No sinun kyllä pitäisi hoitoon päästä kun katsoo jotain nimiä mitä tuohon olet tekstannut, mitä ne on, onko ne joitain sukupuoli tauteja, vai pohjoisia tutkimuskohteita, en ole ennen tuollaisia kohdannut, mahtaa sulla räkä lentää kun sanot ääneen nuo sanat, minä sain yksityiseltä lääkäriltä lähetteen Ouluun parempiin tutkimuksiin, oli hyvä kun menin muualle, en tuonne nolattavaksi.
Räkä lentää joo,mikset menny heti Ouluun tuohon perseen tervaajien nisti kaupunkiin.
Ne taas Tk,ssa loisti nämä harrastajat, hain Apteekista lääkkeen joka on määrätty "Pysyvä lääkitys yksi vuorokaudessa" ne sano että seuraava sitten 60 vrk,n jälkeen, pakkauksessa on 30 on taplettia ajattelin että oliko tullut virhe, ja uusin sen, ni tämä Noppe vai Rony tai joku laitto 70 Vrk. nyt en ymmärrä enää yhtään, pakko käydä josain toisella paikkakunnalla missä ei lääkärit ole noin pilvessä, se toinen humu on joku vinssi tai vienssi, sama mitä nämä köpöt on, Terveystalo samaa sakkia.
H merkki papereissa,yrittävä saaha sinut kuiville.
humu on joku vinssi
sama mitä nämä köpöt
humu on joku vinssi
sama mitä nämä köpöt
humu on joku vinssi
sama mitä nämä köpöt
Sie tarvisit kyllä oikean lääkityksen, on ikävää kun ihminen joutuu tuohon tilaan täällä, ja se on ainoastaan siitä syystä että hänelle ei anneta hänelle kuuluvaa lääkitystä, tuosta huomaatte tyhmimmätkin mihin se johtaa kun kehiteltyjä lääkkeitä ei anneta tarvitsevalle, ei saa mitään kirjoitettua, ainoastaan noita pahan olon tunteitaan, ja saman asian toistoa.
Vittu minunkin lääkitys oli muutettu, miten ne voi mielivaltaisesti siellä itsekseen omahyväisessä mielessään päättää kuinka kukin voi itseään hoitaa, minusta tuo on lain vastaista.
Olen saanut asiani kuntoon toisen paikkakunnan Lääkärin avustuksella, kovin ihmetteli Tornion Tk,n ja Terveystalon toimintaa että miten ne voi lääkitystä muutella mielivaltaisesti itsekseen ottamatta yhteyttä potilaaseen, se joku Knappe vai noppe viimeksi sekotti kokonaan minun lääkkeet.
Jee niin minäkin, kävin toisella paikkakunnalla yksityisellä, ja asiat oli ihan yksikertaisia hoitaa, en tiedä miksi se täällä Torniossa on niin kovin vaikeaa.