Hei ! Olen 12 vuotias tyttö uudeltamaalta ja oon jo jonkin aikaa halunnut aloittaa taitoluistelun.Olen harrastanut noin vuoden telinevoimistelua. Olen etsinyt paljon tietoa eri seuroista mutta, mistään ei tahdo löytyä minun ikäisille aloittelijoille sopivaa ryhmää. Ja lisäksi nyt korona aikana Keravan jäähalli on suljettu joten en pääse edes kokeilemaan :(
jos tää on mahdollista niin voisitteko pliis kertoo vinkkejä ja et missä uudella maalla olis luistelu jäitä olisin tosi kiitollinen :)
haluaisin aloittaa taitoluistelun mutta olen jo 12. Onko liian myöhäistä !
3
244
Vastaukset
- Anonyymi
Toivon että luet tämän! Tiedän ton tunteen. Mulla on kans koko ajan ongelmia iän kanssa ja tuntuu että mistään ei löydy. (13w, kilpailutavoitteita ja olen harrastanut luistelua vasta vuoden (korona tuli tielle muuten 2w)) Keravalta en tiedä seuroja mutta sinulle on varmasti jossain sopiva kehitysryhmä (jos haluat joskus kilpailla) tai harrasteryhmä. Älä välitä ikäarvioista. Jonnekkin seuraan kannattaa soittaa ja kysellä sopivaa ryhmää! Onnea etsintään!!!!
- Anonyymi
Moikka! Mäkin aloitin 12.vuotiaana ja treenaan luistelua paljon ja laitoin päiviä enemmän niin kehittyisi nopeammin:)) toivottavasti löydät hyvän joukkueen:))!
- Anonyymi
moi mä aloitin taitoluistelun 11 vuotiaana ja asun keravalla mä ainakin harrastan keravan luisteluseurassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006494
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303883törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283280Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471033Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11910- 42879