Miksi (mies) avopuoliso ei kiinnostu minusta?

Anonyymi

Otsikossa siis kysymys. Olemme kummatkit lähemmäs 30v. Olemme olleet yhdessä teininä aijemmin ja olimme toistemme ensirakkauksia, ajauduimme eri teille ja löysimme toisemme uudelleen aikuisina. Olemme olleet yhdessä nyt 1,5v ja asuneet yhdessä vuoden. Aluksi oli paljon seksiä ja läheisyyttä ja koin itseni tärkeäksi, nyt tuntuu miestä kiinnostavan enemmän pelaaminen kuin minä. Seksiä ei ole ollut puoleen vuoteen kuin kerran 2 kk minun "ruinaamisellani" mies ei halua aloitetta tehdä. Sanoo kyllä että rakastaa ja tahtoo naimisiin kanssani joskus. Olen mielestäni hyvä avopuoliso sillä tuen miestäni kaikessa, annan hänen pelata pelejä ja tykkään itsekkin pelata pleikalla ja pelaammekin joskus yhdessä. Hän saa käydä kavereiden kanssa ulkona ja juhlimassa aina kun tahtoo ja olen jopa kannustanut että olisi hyvä nähdä kavereita enemmän. Olen hoikka ja sievä, en mikään malli mutta viettiä on ollut paljon kun olen sinkkuna ollut. Silti kalvaa tämä miksi mies ei enää tahdo viettää aikaa kanssani saati harrastaa seksiä? Halailee kyllä ja antaa hyvän yön pusut. Onko tullut arki vastaan tai voiko olla että pelaaminen koneella on vain yksinkertaisesti mielekkäämpää kuin minun seurani? Apuja kaipaillaan ja asiallisia kommentteja.

1

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Emme siis juuri vietä aikaa keskenään. Samassa huoneessa kyllä ollaan mutta mies viettää aikansa koneella eli ei ole henkisesti läsnä tai keskustele. Emme ole riidelleet kertaakaan ja tunnumme olevan samaa mieltä asioista sekä samalla aaltopituudella. Silti minusta tuli vuoden seurustelun jälkeen enemmän kämppis kuis kumppani.

      AP

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3888
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1869
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1324
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1256
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1135
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      981
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      901
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      356
      868
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      851
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      841
    Aihe