Miksei raitis mies saa naisia

Nii miksi pitää juoda alkoholia paljon että naiset kiinnostuisi miehestä. Tinderistä ei mies löydä naista koska mies on selvinpäin mutta kun mies menee baariin niin heti tärppää.
7109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ai nyt se sitten on niin että heti tärppää?!
Kuinkas sitten se että täällä palstalla itketään kun naista ei saa ei millään ilveellä?
Välillä on niin ja sitten taas näin. Taitaaa olla niitä palstatotuuksia nämäkin.

Äänestä

Viinaa pitää juoda niin pääsee mukaan porukoihin ja voi tavata yökerhossa naisia. Arkielämässä eivät naiset ole avoimia miehiin tutustumaan, mutta yökerhossa naiset hurmataan bailaustaidoilla.

Viinamies juo viinaa ja tapaa naisia. Hän löytää kumppanin ja perustaa perheen.

Raitis mies on yksin kotona, ei tapaa naisia ja jää yksin perheettömäksi.

t. viinamies

Äänestä

Naiset on hirveen nirsoja eikä ne lähde treffeille jos vaikka jossain harrastuksissä pytää naisen numeroa että voi pyytää myöhemmin treffeille niin turha kuvitella että nainen antaa numeron. Mutta baarissa sen numerons aa tuhat kertaa helpommin kun kännissä juttelee naiselle. niin se vaan on, olen selvinpäin pyytänyt naisia treffeille turhaan. Kännissä olen onnistunut monesti.

Äänestä

No tuskin tärppää vaikka joisi jos ei omaa taustaltaan sellaista ominaisuutta jotka tulisivat korostetusti humalassa positiivisessa mielessä esille.
Alkoholi poistaa estoja, ei juurikaan tee muuta. Antaa ikään kuin luvan olla oma itsensä muidenkin silmissä.

AsianVierestä

Äänestä
  • Nainen joka antaa numeronsa on humalassa myös, tajusitko? Antaisi numeronsa harrastuksissa myös jos joisi sitä ennen.

    Äänestä

Jos sulla ei ole rahaa, työtä ja komeaa ulkonäkö niin et naista saa se on varma juttu. Käyhä tavis nainen haluaa miehen jonka kanssa voi tulevaisuutta suunnitella ja voi menestyä elämässä ja ruma mies jolla ei ole vakityötä niin ei sellaisen kanssa kovin hääviä ole elämä.

Äänestä

Ei se alkoholi itsessään, vaan se miestyyppi. Se joka ei koskaan juo mitään, tai oikeasti ottaa sen yhden pienen saunakaljan, niin se on yleensä luonteeltaan yhtä mielenkiintoinen kuin 80-luvun tapetti. Poikkeuksia on joitain: aktiiviurheilijat jne. Mutta ne ovat poikkeuksia. Yleensä raivoraitis mies on joku kirkkojeesus, joka harrastaa pienoismalleja ja kysyy seksin jälkeen: ei kai sua vaan sattunu kulta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nii miksi pitää juoda alkoholia paljon että naiset kiinnostuisi miehestä. Tinderistä ei mies löydä naista koska mies on selvinpäin mutta kun mies menee baariin niin heti tärppää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu