nimessä mitään bonuksia. Pikemminkin hoivakotien ja vanhustenhoito-osastojen ja vanhusten sairaaloiden tulisi maksaa siitä, etteivät ole osanneet hoitaa asioita korona-aikana niin, että vanhukset olisivät pysyneet koronavapaina. Nyt on monet kuolleet ihan vaan välinpitämättömyyden ja huonon tiedottamisen ja huonon organisoinnin takia.
Hoivatön hoiyajat eivät välitä vapaa-aikanaan siitä, että pysyvät koronavapaina. Nythän on myöskin niin, että oireeton koronatarunnan saanut tartuttaa tautia eteenpäin.
Hoitolaitoksissa nimenomaan hoivakodeissa ei ole otettu kaikkia asioita huomioon. Koronavirus ei itsellään pomppaa potilaan huoneeseen tai vanhuksen hengitysteihin.
Hoitoalalla joku on kommentoinut, että sitä koronaahan voi olla missä vaan. Tämä ei pidä paikkansa. Tämä santa on tullut vaan siksi, ettei tarvitse olla vapaa-ajalla ja työssäkään niin tarkka, mitä koronavirus vaatii. Koronavirus ei pääse mihinkään hoivakotiin tai kotisairaanhoitoon ellei siyä sinne viedä.
Hoitajat eivät tarvitse palkankorotusta, ei missään
Anonyymi
0
127
Luetuimmat keskustelut
- 1791416
- 851293
- 1041038
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83636Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7616Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30566Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.81534Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532