Väsynyt Tinderiin

Anonyymi

Olen tavannut vain kolmea ikäistäni ( 50) miestä Tinder-treffeillä, kahden kanssa useamman kerran, tänä vuonna vain sen jälkimmäisen. Tosi hyvä ollut olla yhdessä, mutta nyt en enää jaksa! Tiiviin yhteydenpidon ja molemminpuolisen kiintymyksen osoittamisen jälkeen mies sanoo, ettei tunne rakastavansa eikä ole valmis muuta kuin ystävyyteen ja etsii lisää ystäviä Tinderistä. Minä en enää jaksa. Jos joskus vanhana tapaan jonkun kasvokkain ja ihastutaan, yritän seuraavan kerran pariutua. Muuten jätän Tinder-miehet muitten saaliiksi.

3

147

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän se ole ihan pelikenttä? Harva haluaa vakiintua 50 ikäisenä, jollei sitten kohtaa todellista mielitiettyä, näin oletan ainakin omalla kohdallani 50 ikäisenä miehenä.

    • Anonyymi

      Siltä se tuntuu, loputon tarjonta kokeilla uutta ja leikkiä hetken toisen tunteilla. Kiitos, mutta minulle riitti. Onnellisempi yksin kuin käyttötavarana.

    • Anonyymi

      Niin, itse 50 miehenä kyllä allekirjoitan tuon että on vaikea kiinnostua toisesta. 30 vuotta parisuhdetta takana ja se osa elämää alkaa olla nähty. Koskaan en ole nettitreffeillä käynyt enkä koskaan tule käymään....ei kiinnosta, liian työlästä jne.
      Ei koskaan kuitenkaan pidä sanoa ” ei koskaan”, mistä sen tietää vaikka jonain päivänä tulisi vastaan joku mukava tyyppi ja vaikka ei tulisikaan niin senkin kanssa pystyn elämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      823
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      43
      794
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      758
    4. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      743
    6. 51
      637
    7. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      587
    8. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      587
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      508
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      487
    12. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      485
    13. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      100
      480
    14. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      475
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      32
      469
    16. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      58
      421
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    19. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      419
    20. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      397
    Aihe