Uusin puoluegallup 23.12.20 Vihreät romahtivat!!

Anonyymi

Sen siitä saa..kun puhuu 'muunneltua totuutta'. Vihreiden kannatus uusimmassa kyselyssä romahti jo alle kymmenen prosentin. Seuraava kysymys jo kuuluukin, miten tuosta 'taakasta' päästään eroon.. Haaviston lisäksi, Vihreiden asemaa ei nosta myöskään viimeaikaiset, järjettömät suojeluhankkeet, turvekysymykset ja niistä mekkalointi. Ettekö te tajua, te olette viemässä tuhansilta suomalaisilta toimeentulon ja työn! Kannatuksen romahtaminen ja Metsä Fibren saama ympäristölupa uudelle sellutehtaalle Kemiin, ovat Vihreille erittäin sopiva joululahja..

8

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iltalehtikin oli tehnyt kyselyn, jo puolet suomalaisista haluaa tämän Haaviston eroavan. Miehistä 62% ja naisista 38%. Kyllä taitaa paine kasvaa niin suureksi, että alkaa Pekalle lähtölaskenta..

      • Anonyymi

        Palturi-Pekka joutaisi jo hyllylle, mutta ei tajua lähteä vaikka 50% kansasta niin haluaisi.


    • Anonyymi

      Vieläkään..vaikka ollaan 2020- luvulla, Suomeen ei haluta HOMO- presidenttiä. Olen ehdottomasti, kielteisellä kannalla.

      • Anonyymi

        joo, mutta jos homppelista muuttuuki honkkeliksi, niin pääseekö silloin prc:tentiksi?


    • Anonyymi

      Vireitten pitäisi perustaa viihdytystoimikunta al-Holin leirille
      jat Humu-Pekka haitarineen sinne pääesiintyjäksi.

    • Anonyymi

      Vevon lyöjät kisailevat nyt siitä että hajoaako hallitus jo ennen vaaleja,
      vaiko vasta niiden jälkeen.

    • Anonyymi

      Ehkä olis parempi Suomen kannalta.

    • Anonyymi

      Vihreät ja Keskustapuolue rankassa pudotuksessa. Ketä sitten äänestämme?
      Kokoomus-Suomi rahavallan asialla ja Persujen ylivalta pelottaa. Äänestän kyllä, sitten vaikka Aku Ankkaa. No, Aku Ankka ei kyllä hoida kenenkään asiaa, mutta eipä nämä nykypäättäjätkään kaikki ole sen parempia. Näkihän tämän jo Haavisto asiassa, laumana mennään vaikka tunto sanois muuta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      373
      2336
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      61
      1816
    3. 154
      1385
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1214
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1181
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      925
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      854
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      822
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      42
      786
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      783
    Aihe