Sen siitä saa..kun puhuu 'muunneltua totuutta'. Vihreiden kannatus uusimmassa kyselyssä romahti jo alle kymmenen prosentin. Seuraava kysymys jo kuuluukin, miten tuosta 'taakasta' päästään eroon.. Haaviston lisäksi, Vihreiden asemaa ei nosta myöskään viimeaikaiset, järjettömät suojeluhankkeet, turvekysymykset ja niistä mekkalointi. Ettekö te tajua, te olette viemässä tuhansilta suomalaisilta toimeentulon ja työn! Kannatuksen romahtaminen ja Metsä Fibren saama ympäristölupa uudelle sellutehtaalle Kemiin, ovat Vihreille erittäin sopiva joululahja..
Uusin puoluegallup 23.12.20 Vihreät romahtivat!!
8
58
Vastaukset
- Anonyymi
Iltalehtikin oli tehnyt kyselyn, jo puolet suomalaisista haluaa tämän Haaviston eroavan. Miehistä 62% ja naisista 38%. Kyllä taitaa paine kasvaa niin suureksi, että alkaa Pekalle lähtölaskenta..
- Anonyymi
Palturi-Pekka joutaisi jo hyllylle, mutta ei tajua lähteä vaikka 50% kansasta niin haluaisi.
- Anonyymi
Vieläkään..vaikka ollaan 2020- luvulla, Suomeen ei haluta HOMO- presidenttiä. Olen ehdottomasti, kielteisellä kannalla.
- Anonyymi
joo, mutta jos homppelista muuttuuki honkkeliksi, niin pääseekö silloin prc:tentiksi?
- Anonyymi
Vireitten pitäisi perustaa viihdytystoimikunta al-Holin leirille
jat Humu-Pekka haitarineen sinne pääesiintyjäksi. - Anonyymi
Vevon lyöjät kisailevat nyt siitä että hajoaako hallitus jo ennen vaaleja,
vaiko vasta niiden jälkeen. - Anonyymi
Ehkä olis parempi Suomen kannalta.
- Anonyymi
Vihreät ja Keskustapuolue rankassa pudotuksessa. Ketä sitten äänestämme?
Kokoomus-Suomi rahavallan asialla ja Persujen ylivalta pelottaa. Äänestän kyllä, sitten vaikka Aku Ankkaa. No, Aku Ankka ei kyllä hoida kenenkään asiaa, mutta eipä nämä nykypäättäjätkään kaikki ole sen parempia. Näkihän tämän jo Haavisto asiassa, laumana mennään vaikka tunto sanois muuta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 974203
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.773459Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723074SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812549Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52356Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2062141Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302081- 41870
- 73801
- 52776