Välttely on ihan jees.

Huomattu on kyllä!
Hienoa kun on aikuismainen ote asioihin!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja täällä mesoaminen auttaa?

Mä en välttele, mutta en hakeudu seuraankaan. Eikä hänkään. Kunpikin hoitaa oman tonttinsa niin hyvin kuin pystyy. Minusta se on aikuismaista.

Jos on valmis johonkin muuhun, se pitää ilmaista, jomman kumman.

Ja vielä se, että siinä vaiheessa, kun minua kohdellaan huonosti, painostetaan tai haukutaan, minut menettää. Tiedän ansaitsevani parempaa.

Leppoisampaa joulun jatkoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Huomattu on kyllä!
Hienoa kun on aikuismainen ote asioihin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu