"Hyvinvointialue"-nimitys köyhien pahoinpitelemistä ja pilkkaamista

Anonyymi

Veroparatiisi-sote pitää kaataa ja pysäyttää.

Ensin on oikeusvaltioiden ja demokratioiden, aito OIKEUSTURVA, toteuduttava kaikilla Suomen kansalaisilla, kuten nyt ei ole, vaan toista miljoonaa kansalaista, on pakotettu, jopa äärimmäiseen köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa, kuten 800e/kk orjuuseläkeläiset.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16706237/tampereen-kaupunki-yritti-jalleen-tappaa--vanhuksia-ym-koyhia-bussipysakeille

Onhan se järkyttävää, jos oikeusvaltion kansalaisten oikeuksien valvonta, jää kotimaisten kielten keskuksen harteille, muiden valtaakäyttävien rypiessä veroparatiisi-markkinavoimien korruptiossa.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/uusi-kompastus-soteen-kotimaisten-kielten-keskus-tyrmaa-maakuntien-kutsumisen-hyvinvointialueiksi-alueilla-tulee-asumaan-myos-ihmisia-jotka-eivat-voi-hyvin/7955962#gs.isc0t6

3

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti ei tule turhia uusia kinkeripiiriäänestyksiä eli niitä maakuntavaaleja..kuka kaipaa???

    • Anonyymi

      Franco on noussut haudastaan:

      https://elpais.com/ciencia/2020-12-28/los-pioneros-del-arn-ya-investigan-vacunas-contra-30-infecciones-diferentes.html

      Veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden, "terveys- ja lääke"-monopoleilta, on tulossa "yleisrokote kaikkiin pandemioihin" - ei varmasti yllätä ketään.

      Suomessakin kohta parilta miljoonalta, Suomen kansalaiselta, puuttuu se ensisijainen oikeusturva, eli mahdollisuudet torjua ja ennaltaehkäistä, niin koronaa- kuin tulevia pandemioita.

      Köyhyyteen pakottaminen ja jättäminen, esim. puolen miljoonan vanhuksen, vammaisen, pitkäaikaissairaan, 800€/kk orjuuseläkeläisen kohdalla, alkaa lähennellä jo kansanmurhaamista. Kuolinluvuissa näkyvät lisääntymät, ovat vasta alkusoittoa. Toivottavasti jokin taho, selvittää ja tutkii myös, ne jo tähän saakka, ilman oikeusturvaa, köyhyyteen tapettujen todelliset kuolinsyyt, eli köyhyyteen pakottamis-väkivalta.

    • Anonyymi

      ns. "hyväntekeväisyys"valtio, on aidon demokratian, oikeusvaltion ja kansalaisten oikeusturvan vastainen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16678893/aanestamatta-jattaminen-jo-kuntavaaleissa-on-ainut-keino-heratella-korruptiopaattajia

      Suomen perustuslain mukaan, Suomen kansalaisille, kuuluu aito oikeusturva - nyt se puuttuu yhä useammalta, Suomen kansalaiselta.

      On häpeäksi Suomen valtiolle, että se kerjuuttaa vakavasti sairaita, vanhuksia ja vammaisia, eikä näytä nykyinenkään hallitus, toteuttavan sitä 1 250e/kk oikeusturvaa, eli sairaus-kansaneläkkeiden MINIMIELÄKKEITÄ, kuten kaikissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa on.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan

      Hallituksen on turha luulla, että odottelemme "puoliväliriiheen", kuten nyt ovat hädissään keksineet mainostella, että sellainen tulee, sama kurjistaminen ja köyhimpien kiduttaminen, puolustuskyvyttömien ihmisten pahoinpiteleminen, ei lopu ennen, kuin jätämme kokonaan äänestämättä. Jos kaikki kansalaiset tekisivät niin, vaihdettaisiin päättäjät kerralla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685101/iso-kansanliike-tulossa-kuntavaali-boikotista-korruptiopaattajien-herattelemiseksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2812
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      353
      2584
    3. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      56
      2305
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2194
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1733
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1639
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      47
      1514
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1449
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1395
    10. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1253
    Aihe