Nyt olen perussuomalaisten jäsen. PS on ainoa puolue joka on tavallisten ja vähävaraisten ihmisten asialla, eikä vaan herrojen asialla.
Toimin nuorena kommunistinuorissa
4
<50
Vastaukset
Vastustivat köyhien epidemiakorvauksia..
Trolli olet.- Anonyymi
PS ei kannata rahan antamista ulkomaalaisille. Ainoastaan suomalaisia tulee avustaa
- Anonyymi
Perussuomalaiset vastustavat koronarokotusta lähes yhtäpaljon kuin ilmastonmuutoksen estämisen estämistä. Nähtiinhän Britanniassakin kuinka heti sen jälkeen kuin koronarokotukset aloitettiin niin ihmiset saivat Superkoronan. Humpuukia koko haittarokotus.
PS.
Hampaatkin pitää poistaa ihmisen suusta heti rippikoulun käynnin jälkeen. Ties mitä radiomuuntimia amalgaamipaikoissa lienee olevan.
- Anonyymi
Katsos ap hyvä. Persuilla on maine populisti puolueena.
Populistit tarjoavat kansan sen hetkisen mielipiteen ratkaisun. Oli se sitten hyvä tai huono.
Olen samaa mieltä kanssasi, että heidän ratkaisunsa kuulostavat hyviltä. Lyhyellä aikavälillä. Pitemmän päälle ajateltuna heidän ratkaisunsa ovat mielestäni hyvin tuhoisia suomen kilpailukyvylle ja yleisen rauhan ylläpitämiselle.
Vertaavana esimerkkinä voi pitää syötyä ruokaansa; hinnakasta mäkkäri mättöä lyhyen aikavälin nautintoon tai keholle terveellisempää ja vähän enemmän aikaa vievää tylsää monipuolista, säännölistä itse valmistettua ruokaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1446058
- 1673248
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4363167- 262414
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv572264Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo762113Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m161969- 791613
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä141224Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍151222