Toimin nuorena kommunistinuorissa

Anonyymi

Nyt olen perussuomalaisten jäsen. PS on ainoa puolue joka on tavallisten ja vähävaraisten ihmisten asialla, eikä vaan herrojen asialla.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastustivat köyhien epidemiakorvauksia..

      Trolli olet.

      • Anonyymi

        PS ei kannata rahan antamista ulkomaalaisille. Ainoastaan suomalaisia tulee avustaa


      • Anonyymi

        Perussuomalaiset vastustavat koronarokotusta lähes yhtäpaljon kuin ilmastonmuutoksen estämisen estämistä. Nähtiinhän Britanniassakin kuinka heti sen jälkeen kuin koronarokotukset aloitettiin niin ihmiset saivat Superkoronan. Humpuukia koko haittarokotus.

        PS.
        Hampaatkin pitää poistaa ihmisen suusta heti rippikoulun käynnin jälkeen. Ties mitä radiomuuntimia amalgaamipaikoissa lienee olevan.


    • Anonyymi

      Katsos ap hyvä. Persuilla on maine populisti puolueena.
      Populistit tarjoavat kansan sen hetkisen mielipiteen ratkaisun. Oli se sitten hyvä tai huono.
      Olen samaa mieltä kanssasi, että heidän ratkaisunsa kuulostavat hyviltä. Lyhyellä aikavälillä. Pitemmän päälle ajateltuna heidän ratkaisunsa ovat mielestäni hyvin tuhoisia suomen kilpailukyvylle ja yleisen rauhan ylläpitämiselle.

      Vertaavana esimerkkinä voi pitää syötyä ruokaansa; hinnakasta mäkkäri mättöä lyhyen aikavälin nautintoon tai keholle terveellisempää ja vähän enemmän aikaa vievää tylsää monipuolista, säännölistä itse valmistettua ruokaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22572
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9859
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      54
      7748
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      101
      6526
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6237
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5851
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5340
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5233
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      123
      4884
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4584
    Aihe