Palstalla on liikaa turkulaisia öyhöttäjiä. Ottakaa taxi ja ajakaa vaikka tornioon.
Turkulaiset
23
103
Vastaukset
Oululaiset joutaisivat makkaratehtaalle.
- Anonyymi
Joo. Niillähän on se kuuluisa taksifirmakin siellä.
- Anonyymi
Turku on Suomen sivistyksen huippukaupunki.
Terveisin: Puolireuho- Anonyymi
No, ehkä osittain.
- Anonyymi
Turus asuu ätmejä paljon ja sitten yks peris.
Hyvä että täällä edes joku on sen verran kartalla, ettei sysää mua atm-kategoriaan. Kuitenkin ihan kunnon ätmeihin verrattuna mulla on ulkonäkö, sosiaaliset taidot, lompakko yms. kunnossa. Eilenkin olisin halutessani päässyt treffeille, mutta oli hieman matkaa enkä muutenkaan juuri nyt etsi naisystävää niin kauhean aktiivisesti, niin ei tullut sitten lähdettyä.
Auran sinappi on ainoa oikea. Tässä kommentissa oli yhtä paljon järkeä sekä asiaa kuin aloituksessa.
- Anonyymi
Pitää tunnistaa turkulaiset ja sitten niille annetaan rokotus perseeseen.
- Anonyymi
Turussa ja varsinkin Turun länsipuolella on kohteliaita ihmisiä.
- Anonyymi
Saman havainnon tehnyt. Ovat ystävällisempiä ja vastuuntuntoisempia kuin Itä-Suomen ihmiset keskimäärin.
- Anonyymi
Turun lähellä sijaitsevan Naantalin Yhteiskoulun 100-vuotisjuhlassa muutama vuosi sitten juhlapuhuja sanoi: Naantali on Suomen sivistyksen tukipilari.
Näin olen kuullut sanottavan, että sieltä valmistuu just näitä hyvinvointiyhteiskuntamme tukipilareita.
Kuten esim. tulevia lääkäreitä, asiantuntijoita, tiedehenkilöitä jne.
-Make NäätäSUOMI-Make kirjoitti:
Näin olen kuullut sanottavan, että sieltä valmistuu just näitä hyvinvointiyhteiskuntamme tukipilareita.
Kuten esim. tulevia lääkäreitä, asiantuntijoita, tiedehenkilöitä jne.
-Make NäätäNiinpä. Varsinais-Suomen ihmisten ansiosta Suomi on huippuluokan maa.
- Anonyymi
Ei muulla väliä kunhan ei raumalaisii ole ne haisee hyi
- Anonyymi
Eivät he haise.
- Anonyymi
Eiköhän palstan pahimmat lyhöt löydy Tampesterin tienoilta ja pohjanmaalta.
- Anonyymi
lyhöt=öyhöt
- Anonyymi
Ei saa yleistää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei saa yleistää.
Kilttimies89 oli sieltäpäin ja muitakin tuntuu siellä vaikuttavan näistä palstan kilttimiehistä...
Paskasakkia löytyy joka pitäjästä.
- Anonyymi
Pysykää turussa. Turkulaisia tauteja ei haluta muualle suomeen.
- Anonyymi
Turkulaiset melko paljon pysyvät Turussa, mutta joistakin maakunnista on joillakin kova hinku pääkaupunkiseudulle.
- Anonyymi
Ihme vinkumista. Iän ikuinen piruilu Turkulaisia kohtaan. Tiedä sitten onko ihmiset / elämä niin kaksista muualla. Paljon on kyllä ihmisestä itsestään kiinni. Kaikennäköistä kenokaulaa, suomen tietoviisasta & turhapuroa on nähty mm Tampereelta, Oulusta & vähän muualtakin = keep your mouth shut up and go home.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841