Se on sitä kun tuppaudutaan ja väkisin puututaan toisten asioihin.
Tekopyhät takinkääntäjät varsinkin.
Siksi on hyvä valita seuransa tarkoin.
Ystäviksi yrittää sellaiset joilla tarkoitus vahingoittaa ja tungetella toisen elämään väkisin.
Naurettavinta kun sellainen ihminen luulee että toinen ei ymmärrä tai tajua todellista tarkoitusperää.
Kunnioitus ja luottamus täytyy ansaita.
Kivaa iltaa kaikille. ☃️
Mitä on vastenmielisyys?
5
75
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäähän sitä olla varuillaan mutta myös varoa ettei syytön ihminen maksaa muiden teoista.
Mitähän todellista tarkoitusperää meinaat?
Mukavaa iltaa.- Anonyymi
Siis tarkoitan sitä, että tarkoituksena vain pyrkiä toisen elämään pahat mielessä. Joskus se kierokin menee liian kieroon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tarkoitan sitä, että tarkoituksena vain pyrkiä toisen elämään pahat mielessä. Joskus se kierokin menee liian kieroon.
Tiedän mitä tarkoitat, itse vahingossa päästin.. eipä ihmisien todellista luonnetta näe kuin vasta vuosien jälkeen.. nyt onneksi tiedän piirteitä mitä ihmisissä varoa. Sellainen tosielämän troijalainen, sekoitti ajan kanssa mieleni täysin. On nyt onneksi pois elämästäni mutta korjaukset vielä kesken ja menettänyt tässä prosessissa hyviäkin ihmisiä. Typeryydestä (luottamuksesta) maksaa joskus kovankin hinnan.
- Anonyymi
Joillekin vois sanoa että Herran haltuun
- Anonyymi
pahinta on sosiaalityöntekijät jotka "hyväntekemisen" nimissä urkkii leimatun uhrin yksityiselämää ja levittelee tietoa ties minne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45937