Kuinka edetä treffien jälkeen?
Treffeillä käyty pari päivää sitten. Treffit meni mukavasti, kun kumpikin haluaa nähdä ja numeroita vaihdettiin. Mutta miten tästä eteenpäin? En halua hätäillä viestien kanssa tai olla liian vaisukaan. Niitä näitä kysellä viesteissä vai suoraan jo kysellä seuraavaa tapaamista?
7
98
Vastaukset
- Anonyymi
Kysyt suoraan seuraavia treffejä. Ihan turhaa pelailla tai odotella, jos olet kiinnostunut niin ilmaiset sen suoraan ja ystävällisesti. Jos toinen ei ole kiinnostunut niin selviääpä heti.
- Anonyymi
Juuri näin. Lisäksi, älä odota mitään ja kaikista tärkein; jos asia ei etene, niin siirry seuraavaan heti. Roikkumaan ei pidä jäädä.
- Anonyymi
^ Tämä näin.
Ihan suotta sitä viivyttelee joidenkin naistenlehtien tmv määrittelemien "sääntöjen" mukaan. Jos kiinnostaa tavata uusiksi niin reippaasti ilmaisee tunteensa. Oli vastaus mikä vaan niin ainakin tuli sanottua suoraan, ei jää sitten mikään hampaankoloon vaivaamaan!
Ja jos uusinta toistakin kiinnostaa, niin eihän niitä toisia treffejä tarvitse vielä heti huomiseksi sopia :) Kun tapaamistoive on ilmaistu niin joutaahan sitä viestittelemään senkin jälkeen niitä näitä!
- Anonyymi
Kysele niitä näitä niin tutustuu helpommin
- Anonyymi
Kannattaa ehdottaa ulkoilu treffejä eli kolmen tunnin kävely ja sen jälkeen ehdottaa että kokataanko yhdessä ruokaa.
- Anonyymi
Laita viesti jossa kerrot että olipa kiva nähdä, jäi hyvä mieli, ja kerrot että mielelläsi tapaisi uudestaan. Jos et halua suoraan ehdottaa, ehdota epäsuorasti esim. näin: Minulle sopisi jonain iltana vaikkapa ensi viikolla, paitsi keskiviikkona ei käy.
- Anonyymi
Varsinkin naisille voi vinkata että kokkaus on kyllä ihan valttikortti. Ainoa vika on että jannu voi tulla paikalle jo pelkästään sitä varten. Mutta siinähän on tilaisuus yrittää uudelleen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa Torpan raskausuutisesta...
Maisa Torppa ilmoitti olevansa raskaana. Yksi asia ihmetyttää ja on ihmetyttänyt aikaisemminkin: Maisa Torpan Instagramissa tykkääjissä/kommentoijiss18210173Muusikko Pave Maijanen, 70, on kuollut
"Talvella 2018 hän sai ALS-diagnoosin. Ensioireet hän huomasi syksyllä 2018. Tuolloin Maijanen alkoi tuntea kummallisia lihaskramppeja ja huomasi, ett1416509Sofia muutti hotelliin ilmaiseksi
"Seiskan saamien tietojen mukaan kohukaunotar Sofia Belorf, 30, olisi muuttanut helsinkiläiseen luksushotelliin äskettäin. Seiskan saamien tietojen mu3972775Stefun Sofialle tarjoamat luxuskyydit maksamatta, velkaa niistä jo yli 17 000 euroa.
Seiskan mukaan limusiinikyyteihin erikoistunut yritys hakee Stefun yritykseltä oikeusteitse yli 17 000 € maksamattomista kyydeistä. Useat ajoista ova1472053Maisa otti raskauskirtin esille
Viimeinen oljenkorsi.... Miten "yllättävää".. .. :D1381924